URLدر گزارش كوتاه كننده لینك اعلام شد؛

سرمایه گذاران دانش بنیان بیمه می شوند

سرمایه گذاران دانش بنیان بیمه می شوند

كوتاه كننده لینك: سرمایه گذاران شركت های دانش بنیان می توانند از این پس خودرا بیمه كنند كه سرمایه شان با شكست پروژه از بین نرود.محمدحسین رضوانیان، مدیر ارزیابی سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: برای نخستین بار موضوع ضمانت سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان در کشور مطرح گردیده است و مذاکرات و توافقات این مساله با بیمه مرکزی نهایی و قرارداد آن نیز منعقد شده است.
وی با اعلان اینکه در این خدمت جدید، ضمانت سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان مد نظر است، هدف صندوق نوآوری و شکوفایی را از ایجاد این خدمت کاهش ریسک سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان برشمرد و اظهار نمود: این اقدام سبب ایجاد جذابیت برای بخش های خصوصی کشور بمنظور ورود به این عرصه خواهد شد.
به گفته رضوانیان، قاعدتاً سرمایه گذاران انتظار بازده متناسب با ریسک پذیرفته شده خودرا دارند که باتوجه به ریسک های سرمایه گذاری در صنایعی با فناوری بالا و دانش بنیان، سرمایه گذاران به دنبال بازده های بالاتر از میانگین سرمایه گذاری در بخش های دیگر خواهند بود، ولی باتوجه به ذات سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان، می توان با تضمین سرمایه گذاری صورت گرفته قسمتی از این ریسک ها را مدیریت و برای بخش خصوصی، ایجاد جذابیت کرد.
وی اشاره کرد: در همین راستا مقرر است که شرکت های بیمه، جهت ارائه بیمه سرمایه گذاری به متقاضیان با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام نمایند.
رضوانیان با اعلان اینکه در واقع بیمه سرمایه گذاری خدمتی جدید است که صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری بیمه مرکزی پس از این ارائه می کند، بیان کرد: در واقع این بیمه می تواند تضمینی برای سرمایه گذار باشد که در صورت شکست طرح، ضرر و زیان سرمایه گذار را کم کند.
مدیر ارزیابی سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه معمولاً طرح ها برای بازه های ۳ تا ۵ ساله تعریف و عملیاتی می شوند، عنوان کرد: متقاضیان می توانند برای این مدت زمان سرمایه گذاری خودرا بیمه کنند.
وی اشاره کرد: در واقع اگر پروژه دانش بنیان به نتیجه برسد که سرمایه گذار از سود طرح منتفع خواهد شد ولی اگر بهر دلیلی پروژه به اهداف خود نرسد، شرکت بیمه گر، ضرر و زیان سرمایه گذار را مطابق تعهد خود جبران خواهد نمود.
رضوانیان عنوان کرد: این خدمت در اکوسیستم دانش بنیان کشور کاملاً جدید است و همه اقدامات لازم برای ایجاد این خدمت با بیمه مرکزی نهایی شده است.
وی در آخر اظهار داشت: از این به بعد سرمایه گذاران طرح های دانش بنیان می توانند با بیمه کردن سرمایه گذاری های خود، ریسک سرمایه گذاری خودرا کاهش دهند.


منبع:

1399/03/18
13:55:38
5.0 / 5
937
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک