URLبازخورد لمسی از محیط واقعیت مجازی با یک دستگاه جدید

بازخورد لمسی از محیط واقعیت مجازی با یک دستگاه جدید

یک پنل فراصوت موسوم به ˮWave-1ˮ ساخته شرکت ˮEmergeˮ حجمی از امواج فراصوت را در هوا ساطع می کند که حس لامسه و بازخورد لمسی از هوا را به محیط واقعیت مجازی اضافه می کند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، بازخورد لمسی می تواند به بازی ها و سایر تجربیات در محیط واقعیت مجازی، ابعاد بیشتر و تجربه فراگیرتری بدهد، اما دستیابی به آن دشوار است.
حالا یک استارتاپ به نام "امرج"(Emerge) دستگاهی به نام "Wave-۱" ساخته است که با یک هدست واقعیت مجازی جفت می شود و امواج فراصوت یا اولتراسونیک منتشر می کند و بدین وسیله به کاربران اجازه می دهد اشیا و چیزهای مختلف را در محیط مجازی احساس کنند.
این دستگاه با نام کامل "Emerge Wave-۱" یک پنل به ابعاد ۲۶ در ۲۹.۸ سانتی متر است که روی یک میز قرار می گیرد و حجمی سه بعدی از امواج فراصوت را در فضای بالای خود پخش می کند. هنگامی که دستان خودرا روی این دستگاه می گیرید، می توانید این نیرو را که تا حدود یک متری بالای پانل و با زاویه ۱۲۰ درجه ای در اطراف آن پخش می شود، بصورت لمسی احساس کنید.
ایده پشت این دستگاه این است که به افراد از اشیاء مجازی که بوسیله هدست واقعیت مجازی می بینند، بازخورد لمسی عرضه نماید.
سیستم "Wave-۱" با برنامه "Emerge Home" همگام سازی می شود که شامل طیف وسیعی از بازی ها و برنامه های اجتماعی است که مخصوص این سیستم تولید شده اند.
هیچ یک از این برنامه ها به هیچ کنترلی به غیر از دست خود کاربر که بوسیله سنسورهای ردیابی دستی "Meta Quest ۲" ردیابی می شوند، نیاز ندارند.
از آنجا که غول های فناوری دنیا با اشتیاق فراوان به دنبال توسعه دنیای "متاورس" هستند، نیاز به بازخورد لمسی از محیط واقعیت مجازی به شدت احساس می شود. به آواتارهایی فکر کنید که در یک اتاق مجازی نشسته اند و با یکدیگر صحبت می کنند، اما نمی توانند غیر از تجربه صوتی و تصویری هیچ بازخورد دیگری از محیط داشته باشند. این در حالیست که "Emerge Wave-۱" بعنوان مثال به کاربران در آن اتاق امکان می دهد دست دادن با یکدیگر را تجربه و احساس کنند.


بازخورددهنده های لمسی یا "هپتیک ها" بطور قطع یک حوزه جذاب از واقعیت مجازی(VR) هستند که تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده اند و بنظر می رسد "Emerge Wave-۱" یکی از نخستین دستگاه های آماده عرضه به مصرف کننده باشد که به زودی وارد بازار خواهد شد.
البته این دستگاه، محدودیت هایی نیز دارد. برای مثال، امواج فراصوت فقط از یک جهت ساطع می شوند که احتمالاً دامنه حس های لامسه ارائه شده را محدود می کند. بنظر می رسد که هنگام کار با این دستگاه باید دستان خودرا صاف بالای آن نگه دارید تا تمام قدرت ناشی از امواج فراصوت را احساس کنید و ما حتی هنوز مطمئن نیستیم که بطورمثال دست دادن که در زاویه ای دیگر انجام می شود، به خوبی حس می شود یا نه.
در حقیقت تمام چیزهایی که گفته شده، ادعاهای شرکت سازنده است و هنوز هیچ کارشناسی آنرا امتحان نکرده است. بدین سبب نمی توانیم تضمین نماییم که بازخوردهای لمسی که این دستگاه ارائه می دهد، چقدر خوب هستند.
مسئله دیگری که باید لحاظ شود، اکوسیستم اپلیکیشن "Emerge" است، چونکه اگر قرار باشد صدها دلار برای یک دستگاه پرداخته شود، باید تضمین شود که نرم افزارهای زیادی جهت استفاده از آن وجود خواهد داشت، نه این که فقط چند بازی کوچک و یک فضای پاتوق مجازی باشد. در حقیقت اگر بتواند به نحوی با مجموعه نرم افزارهای گسترده سیستم "Quest" کار کند، فروش بسیار آسان تر و بیشتری خواهد داشت.
با این وجود، چنین دستگاه هایی یک ایده بسیار جذاب برای فناوری واقعیت مجازی است.
شرکت "Emerge" هم اکنون به دنبال تهیه بودجه برای سیستم "Wave-۱" است و هم اکنون بیش از ۵۰ هزار دلار از ۲۰۰ هزار دلار مورد نظر خودرا جمع آوری کرده است.
اکنون امکان پیش سفارش این دستگاه با ودیعه ۴۵۰ دلاری برقرار است و سفارش ها در ماه آوریل یا سپتامبر به مشتریان تحویل داده می شوند.1400/12/15
23:24:35
5.0 / 5
571
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک