URLراه اندازی کسب و کارها با کمک متخصصان ایرانی خارج شتاب می گیرد

راه اندازی کسب و کارها با کمک متخصصان ایرانی خارج شتاب می گیرد

کوتاه کننده لینک: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود کسب وکارهای جدید با کمک متخصصان ایرانی خارج از کشور شتاب می گیرد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، استفاده از ظرفیت متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور همچون راهکارهایی است که می تواند توسعه علمی کشور را شتاب دهد.
این کار بهره گیری از ذخایر علمی و حرفه ای سرمایه انسانی خارج از کشور برای تحقق اهداف دراز مدت چشم انداز علمی کشور را ارتقا می دهد و مسیر توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته به داخل را هموار می کند.
اتفاقی که مقرر است با مصوبه «راهکارهای جذب، نگهداشت، تعامل موثر و بازگشت نخبگان» مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی که به پیشنهاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تهیه و تدوین شده است، محقق شود.
این مصوبه به دنبال افزایش استفاده از ظرفیت علمی و حرفه ای متخصصان ایرانی خارج از کشور در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور و فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل است.
طرحی که با هدف ارتقای سهم سرمایه انسانی کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان است که در یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان توانمند ایرانی خارج از کشور و بنیاد ملی نخبگان اجرایی می شود.
متخصصان ایرانی خارج از کشور شامل دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد، دانش آموختگان دوره دکتری، اساتید ایرانی شاغل در یکی از دانشگاه ها یا مؤسسات تحقیقاتی خارج از کشور با مرتبه علمی استاد تمام، دانشیار یا استادیار، متخصصان ایرانی خارج از کشور دارای حداقل دو سال سابقه فعالیت در شرکتهای فناور خارج از کشور با سمت کارشناس، مشاور، محقق بخش تحقیق و توسعه (R & D) یا مدیر در یکی از مؤسسات یا شرکتهای شاخص علمی، فناوری، پژوهشی و صنعتی خارج از کشور و افراد دارای تجربه راه اندازی کسب و کار؛ در این طرح مدنظر هستند.


منبع:

1400/12/01
12:41:20
5.0 / 5
755
تگهای خبر: خدمات , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک