URLسرطان سینه چگونه در بدن پیشروی می کند؟

سرطان سینه چگونه در بدن پیشروی می کند؟

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران استرالیایی در پژوهش جدید خود، به بررسی مکانیسم پیشروی سرطان سینه در بدن پرداخته اند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز مدیکال نت، سرطان سینه، شایع ترین سرطان در میان زنان سراسر جهان است اما با وجود پیشرفت های پزشکی، هنوز درمانی برای تومورهایی که بصورت موضعی منتشر می شوند ارائه نشده است.
پژوهش جدیدی که در "دانشگاه استرالیای جنوبی" (UniSA) انجام شده، ارتباطی را بین سلول های تهاجمی سرطان سینه و تراکم پروتئین در سطح سلول پیدا کرده است. این پژوهش نشان میدهد که بین میزان این ارتباط و شدت بیماری، رابطه مستقیم وجود دارد.
این نخستین بارست که این تعامل پروتئینی در سلول های حیوانی و انسانی مشاهده می شود. این پژوهش، اطلاعاتی حیاتی را در مورد مکانیسم پیشروی سرطان سینه و تبدیل شدن از شکل خوش خیم به شکل تهاجمی ارائه می دهد.
"والنتینا پولتاوتس"(Valentina Poltavets)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: متوقف کردن تعامل بین پروتئین های "CXCR4-CCR7" می تواند درمان های جدیدی را برای سرطان تهاجمی پستان عرضه نماید.
وی ادامه داد: در سراسر جهان، سرطان سینه سالانه بیش از ۲/۳ میلیون زن را تحت تأثیر قرار می دهد. سرطان تهاجمی پستان، بیش از ۴۰ درصد از کل مرگ و میرهای در رابطه با سرطان در زنان را تشکیل می دهد. هم اکنون، هیچ درمانی برای تومورهای متاستاتیک وجود ندارد. بنا بر این است که ارائه درمان های جدیدی که می توانند گسترش سرطان سینه و رسیدن آن به سایر اندام های بدن را هدف قرار دهند، بسیار لازم است.
پروتئین های CXCR4 و CCR7 به تنهایی در خیلی از انواع سلول ها همچون سلول های مبتلا به سرطان سینه یافت می شوند اما آنها در سلول های مهاجم تر و متاستاتیک تر سرطان سینه، به یکدیگر متصل هستند تا سیگنال های خاصی را ارسال نمایند که به رشد و حرکت سریع این سلول ها منجر می شود.
این گروه پژوهشی، سیستمی را ابداع کردند که این پروتئین ها را وادار می کند تا روی سطوح سلول های سرطانی غیرتهاجمی پستان تعامل داشته باشند و نشان دادند که چگونه سلول های سرطانی را تهاجمی تر می کند.
در بحبوحه همه گیری کووید-۱۹، ۹۸ درصد از موارد غربالگری پستان در سراسر استرالیا لغو شده یا به تعویق افتاده اند و هزاران زن در معرض خطر بیشتری قرار گرفته اند.
پولتاوتس اظهار داشت: بااینکه پژوهش برای بهبود میزان بقای سرطان سینه ادامه دارد اما سرمایه گذاری بیشتری برای مقابله با این سرطان مورد نیاز است که به سختی درمان می شود.
شکی نیست که بررسی بیشتر، دانش ما را در مورد سرطان سینه ارتقا می دهد. ما مصمم هستیم که گام به گام پیش برویم تا درمانی را برای این بیماری ویرانگر پیدا نماییم.
این پژوهش، در مجله "Life" به چاپ رسید.
منبع:

1400/11/19
12:33:39
5.0 / 5
511
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک