URLدستگاهی که با هوش مصنوعی سلامت دندان ها را کنترل می کند

دستگاهی که با هوش مصنوعی سلامت دندان ها را کنترل می کند

کوتاه کننده لینک: دستگاهی ابداع شده که از دندان ها عکس می گیرد و با کمک هوش مصنوعی عکس ها را تحلیل و به کاربر سفارش هایی می کند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، اکنون مسواک های مجهز به دوربین ابداع شده اند و کاربران کمک می کنند شیوه تمیز کردن دندان هایشان را بهتر ببیند. اما شرکت «زامینگو» اقدامی فراتر انجام داده و با بهره گیری از هوش مصنوعی تصاویر را تحلیل می کند. بدین سان کاربران می توانند سلامت دندان و لثه های خودرا رصد کنند. شرکت زامینگو در حقیقت یکی از زیرمجموعه های دانشگاه ETH زوریخ است.
این دستگاه در حقیقت دندان ها را مسواک نمی زند و بجای حلقه ای از فرچه های چرخان دارای یک دوبین دیجیتال کوچک و ضد آب است که دور آن ۸ چراغ ال ای دی قرار دارد. کاربران بعد از مسواک زدن می توانند این دستگاه را به داخل دهان ببرند و با کمک آن ۶ عکس از دندان های بالایی و پایینی خود ثبت کنند. این تصاویر بطور بی سیم به یک اپiOS در آیفون یا آی پد منتقل می شود. در مرحله بعد الگوریتم های هوش مصنوعی هرگونه التهاب و جرم را ردیابی کنند. گروهی از کارشناسان دندانپزشکی این الگوریتم ها را توسعه داده اند که مخزنی از هزاران تصویر ثبت شده توسط دستگاه زامینگو را تحلیل و مشکلات موجود در هریک را شناسایی می کند. اپ همراه دستگاه باتوجه به موارد ردیابی شده به کاربر سفارش می کند تا شیوه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن خودرا بهتر کند یا به آنها سفارش می کند به پزشک مراجعه کنند. در حقیقت هرچند زامینگو بعنوان دستگاهی قابل مصرف برای عموم مردم ارائه می شود اما برخی دندانپزشکان هم اکنون از آن در کلینک هایشان استفاده می نمایند. البته باید اشاره نمود این فناوری هم اکنون قادر به ردیابی پوسیدگی نیست. توسعه دهندگان ابزار امیدوارند با توسعه بیشتر هوش مصنوعی، این توانایی را نیز فراهم آورند. این دستگاه با قیمت ۱۰۰ دلار عرضه شده است.


منبع:

1400/11/03
14:26:08
5.0 / 5
575
تگهای خبر: آی پد , ابزار , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک