URLبیشتر از ۳ هزار نیاز صنعتی در حوزه نانو شناسایی شد

بیشتر از ۳ هزار نیاز صنعتی در حوزه نانو شناسایی شد

به گزارش کوتاه کننده لینک شبکه تبادل فناوری نانو اعلام نمود تابحال بیشتر از ۳ هزار نیاز صنعتی در حوزه نانوتکنولوژی شناسایی شده است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، شناسایی نیازهای صنعتی و اتصال آنها به فناوران یکی از زنجیره های مهم در توسعه بازار محصولات فناورانه است. صنعت نانو هم با ایجاد پل ارتباطی میان این دو بازوی مهم، نیازهای صنعت را پاسخ داده است.
شبکه تبادل فناوری نانو از آغاز تاسیس(۱۳۹۴) تا امروز، ۳ هزار و ۲۵۲ نیاز صنعتی را از یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی شناسایی و با استفاده از ابزارهایی مانند «برگزاری رویدادهای تبادل فناوری»، «شرکت در نمایشگاه های تخصصی»، «همکاری با مشاوران خبره صنایع و کارگزاران تبادل فناوری»، «شناسایی تیم ها و افراد دارای پتانسیل در چارچوب برنامه چالش نوآوری و فناوری» و همینطور «حمایت از هسته های فناور»، بعضی از آنها را به پاسخی فناورانه متصل کرده است.
بر همین اساس هم بیشتر از ۲۸۰ پروژه موفق به حل مسئله و بیشتر از ۵۷۰ پروژه اجرایی شده است. از مجموع تقاضاهای ثبت شده در سامانه تبادل فناوری طی یک سال قبل ۹۶۳ مورد تقاضا از ۲۳۸ متقاضی (۲۲۰ متقاضی حقوقی و ۱۸ متقاضی حقیقی) دریافت شده است که ۱۷۰ پروژه از آنها در جریان اجرایی شدن قرار دارد.
آمارهای عرضه شده توسط ستاد توسعه نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حوزه «تجهیزات»، «پلیمر»، «نانوکامپوزیت»، «رنگ و رزین»، «آب، پساب و محیط زیست»، «نساجی و نانوالیاف»، «صنایع فلزی» و «نانومواد»، بیشترین تقاضاهای صنعتی و طرح های در دست اجرا را به خود اختصاص داده اند.


منبع:

1400/10/13
23:13:13
5.0 / 5
575
تگهای خبر: ابزار , تكنولوژی , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک