URL۲۰ طرح برای هوشمندسازی ابزار تولید گیاهان دارویی اجرایی شد

۲۰ طرح برای هوشمندسازی ابزار تولید گیاهان دارویی اجرایی شد

به گزارش کوتاه کننده لینک معاونت علمی و فناوری اعلام نمود ۲۰ طرح برای هوشمندسازی ابزار تولید گیاهان دارویی اجرایی شده است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، تولید سنتی گیاهان دارویی روشی است که از دیرباز در کشور وجود داشته و همچنان هم در بعضی استان ها این کار ادامه دارد؛ اما این روش قدیمی وقت گیر است و کارایی بالایی ندارد.
در روزهایی که زندگی با شتاب زیادی می گذرد و استفاده از تکنولوژی های جدید شیوه زندگی را تغییر داده است؛ صنایع به دنبال اجرای طرح های توسعه ای با کمک هوشمندسازی و ابزار مکانیکی هستند.
صنعت گیاهان دارویی هم در این میدان پرشتاب در تکاپو است تا با استفاده از طرح های توسعه مکانیزاسیون گیاهان دارویی، از این قافله عقب نماند و تجهیزات کافی برای تولید این محصولات فراهم آورد.
ستاد توسعه فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم، با تسریع و تسهیل این اتفاق در ۲ سال گذشته از ۲۰ طرح توسعه مکانیزاسیون گیاهان دارویی در کشور حمایت کرده است.
با نگاهی به وضعیت کشت و تولید گیاهان دارویی طی سالهای اخیر میتوان روند رو به رشد سطح زیرکشت و افزایش تولید گیاهان دارویی را مشاهده کرد. این اتفاقات حاصل تزریق نوآوری و فناوری به صنعت گیاهان دارویی کشور و استفاده از توان دانشی شرکتهای دانش بنیان و خلاق است.


منبع:

1400/08/08
09:52:42
5.0 / 5
594
تگهای خبر: ابزار , تكنولوژی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک