URLتولید ماده موثره دارویی برای درمان ضایعات پوستی توسط پژوهشگران کشور

تولید ماده موثره دارویی برای درمان ضایعات پوستی توسط پژوهشگران کشور

کوتاه کننده لینک: یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید ماده موثره دارویی شد که در درمان زگیل و ضایعات پوستی سرطانی تاثیری غیرمستقیم دارد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، آرمین دادگر مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، درباب تجاری سازی ماده مؤثر ای برای کاهش ضایعه پوستی اظهار داشت: «ایمیکویمود» یک ماده موثره دارویی و پرکاربرد در زمینه سلامت است؛ این ماده دارویی برای درمان زگیل های خارجی در افراد ۱۲ سال به بالا به کار می رود. به طور معمول برای درمان زگیل از نوع کرمی این فرآورده دارویی همزمان با درمان های دیگر استفاده می شود.
وی افزود: این دارو یک اصلاح کننده پاسخ ایمنی است و برای درمان انواع خاصی از رشد خارجی سلول های پوستی استفاده می شود که شامل رشدهای پیش سرطانی نوع خاصی از سرطان پوست موسوم به سرطان سلول بازال سطحی و زگیل های قسمت خارجی بدن هستند. این دارو فعالیت مستقیم ضد ویروسی ندارد.
وی اظهار داشت: قبل از این، ماده موثره داروی ایمیکویمود از کشورهای چین، آلمان و آمریکا وارد ایران می شد اما فعالان فناور این شرکت دانش بنیان توانستند سنتز ماده موثره دارویی ایمیکویمود را با یک ششم قیمت وارداتی در ایران بومی سازی کنند.
دادگر افزود: میزان مصرف سالانه ماده موثره ایمیکویمود در ایران حدود ۱۵ کیلوگرم است.منبع:

1400/08/03
10:01:35
5.0 / 5
570
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک