URLروسیه مدعی شد

فضانورد ناسا مشکل روانی داشت و دیوار ایستگاه فضایی را سوراخ کرد

فضانورد ناسا مشکل روانی داشت و دیوار ایستگاه فضایی را سوراخ کرد

کوتاه کننده لینک: روسیه بتازگی فضانورد ناسا را متهم به خرابکاری و لطمه رساندن به ایستگاه فضایی بین المللی کرده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریزم، ماژول نائوکا روسیه ماه گذشته با اتصال خود به ایستگاه بین المللی فضایی موجب تغییر جهت آن شد. این مساله برای جامعه جهانی خوشایند نبود و حجم زیادی از اخبار بد به سمت برنامه فضایی این کشور روانه شد. منتقدان می خواستند بدانند که آیا روسیه قابل اعتماد است و آیا ناسا باید به فعالیت خود با این کشور ادامه دهد یا خیر. حالا روسیه در پاسخ به این موضوع، اتهاماتی مقابل ناسا مطرح کرده است که بااینکه بنظر می رسد شواهد کمی برای اثبات آنها ندارد.
طبق گفته ی خبرگزاری روسی تاس(TASS)، سرنا انون-چنسلر(Serena Auñón-Chancellor) در سال ۲۰۱۸ زمانی که در ایستگاه فضایی بین المللی بوده گرفتار بحران روحی شده و برای بازگشت سریع تر به زمین به ماژول روسی لطمه زده است.
طبق این گزارش، اوون-چنسلر یک "بحران حاد روانی" را در نتیجه بیماری ترومبوز سیاهرگی عمقی تجربه می کرد و به قول تاس این مساله موجب شد که او چندین سوراخ در دیواره ی ماژول روسی بوجود آورد تا زودتر به زمین برگردد.
این اتهامات جدی است و نیازمند شواهدی محکم برای اثبات است اما تنها شواهدی که تاس ارائه می کند اتهاماتی است که از طرف یک منبع ناشناس روسکاسموس مطرح می شود و اسناد مشخصی در خصوص عدم ضبط آن چه اتفاق افتاده توسط یکی از دوربین ها نیز وجود دارد.


تاس همین طور ادعا می کند که "آمریکایی ها" از انجام تست دروغ سنجی امتناع کردند این درحالی است که بیشتر متخصصان معتقدند این تست ها در تشخیص دروغ موثر نیستند.
اتفاقی که برای یکی از ماژول های روسیه در سال ۲۰۱۸ رخ داد حقیقت دارد و سخنگوی آژانس فضایی روسیه ادعا کرد که شواهدی از کوشش برای سوراخ کردن دیواره های ایستگاه فضایی بین المللی یافته اند.
روسیه دو فضانورد نیز جهت بررسی این حفره های به وجود آمده فرستاد.
دو نظریه در این مورد وجود دارد: این احتمال وجود دارد که زباله های فضایی یا قطعات کوچکی از میکروشهاب سنگ ها به دیواره ی خارجی ایستگاه فضایی لطمه زده باشند و یا یک مهندس روسی در زمین تلاش نموده تا به سرعت با یک چسب روی حفره ها را بپوشاند و بر بی دقتی خود سرپوش بگذارد.
اما حالا بنظر می رسد خبرگزاری دولتی روسیه از ابهاماتی که حول این اتفاق وجود داشته است برای انتقاد از ناسا بعد از حادثه ای که ماژول نائوکا ایجاد کرد، استفاده می نماید.
منبع:

1400/05/24
13:32:53
5.0 / 5
678
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک