URLگردش مریخ نورد چینی روی سیاره سرخ

گردش مریخ نورد چینی روی سیاره سرخ

کوتاه کننده لینک: مریخ نورد چینی ˮژورونگˮ، سفر خودرا در یک ناحیه پیچیده از سطح مریخ آغاز نموده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از سی جی تی ان، "سازمان ملی فضایی چین"(CNSA) اعلام نموده است که مریخ نورد چینی "ژورونگ"(Zhurong)، پیمودن یک ناحیه پیچیده روی مریخ را آغاز نموده است که سنگ ها، دهانه ها و تپه های شنی در آن قرار دارند.
بگفته سازمان ملی فضایی چین، ژورونگ تا امروز ۷۵ روز مریخی کار کرده و ۷۰۸ متر مسافت را طی کرده است. یک روز مریخی حدودا ۴۰ دقیقه طولانی تر از روز زمینی است.
این مریخ نورد در هفته گذشته به یک تپه شنی سفر کرد و در آنجا به بررسی های علمی پرداخت. ژورونگ بعد از به انتها رسیدن اکتشافات توپوگرافی، حرکت خودرا به سمت جنوب ادامه خواهد داد و انتظار می رود که در این هفته به زمینی پیچیده با سنگ ها، دهانه ها و تپه های شنی برسد.
پژوهشگران روی زمین، از تصاویری که روزانه از زمین پیموده شده به دست می آورند، استفاده می کنند تا موقعیت بصری و برنامه ریزی مسیر مریخ نورد را به انتها برسانند و آنرا برای عبور ایمن از زمین پیچیده هدایت کنند.
هنگامی که ژورونگ به یک هدف علمی برسد، با بهره گیری از محموله های علمی خود به کاوش خواهد پرداخت و اطلاعات علمی را طی سفر به دست خواهد آورد.
مدارگردی که بعنوان یک ماهواره ارتباطی برای ماموریت مریخ کار می کند، ۳۷۲ روز در مدار زمین کار کرده است. مریخ نورد و مدارگرد هر دو در وضعیت خوبی قرار دارند و عملکرد سیستم های فرعی در حالت عادی است.
ماموریت "تیان ون ۱" (Tianwen-1) چین که از یک مدارگرد، یک فرودگر و یک مریخ نورد تشکیل شده است، در ۲۳ ژوئیه سال ۲۰۲۰ پرتاب شد. فرودگر حامل مریخ نورد، در ۱۵ مه سال جاری در بخش جنوبی "یوتوپیا پلانیتیا"(Utopia Planitia) فرود آمد که دشت گسترده ای در نیم کره شمالی مریخ است.منبع:

1400/05/09
10:03:31
5.0 / 5
526
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک