URLبازوی رباتیك اروپایی در شرف انتقال به ایستگاه فضایی بین المللی

بازوی رباتیك اروپایی در شرف انتقال به ایستگاه فضایی بین المللی

کوتاه کننده لینک: بازوی رباتیک اروپایی(ERA) که توسط شرکت هلندی ˮDutch Space ˮ تولید شده است، بعد از 35 سال توسعه درحال انتقال به ایستگاه فضایی بین المللی است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ان ال تایمز، بازوی رباتیک اروپایی مقرر است در تاریخ ۱۵ ژوئیه از روسیه پرتاب شود. در ابتدا قرار بود این بازو سال ۲۰۰۲ به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شود که این اتفاق رخ نداد و بعدها نیز پرتاب آن بارها به تعویق افتاد.
بازوی رباتیک اروپایی توانایی حمل اعضای خدمه به موقعیت تعیین شده را دارد. علاوه بر این بازوی یاد شده می تواند تجهیزات را از داخل ایستگاه فضایی بین المللی گرفته و در حین این که در مدار است مانند جرثقیل، آنرا در خارج از آنجا مستقر کند. همین طور می توان از بازوی رباتیک اروپایی جهت بررسی لطمه بخش بیرونی ایستگاه فضایی نیز بهره برد.
"جاسپر وامستکر"(Jasper Wamsteker) سخنگوی دفتر فضایی هلند(NSO) اظهار داشت: این بازو همین طور می تواند ابزار خاصی را از هوابند خارج کند که این عمل موجب صرفه جویی در زمان هنگام پیاده روی فضایی بعدی می شود. بازوی رباتیک اروپایی همین طور قابلیت انتقال فضانوردان به مکان دیگری را دارد.
هزینه این بازو ۳۶۰ میلیون یورو بود که هلند ۲۳۵ میلیون یورو به ساخت آن کمک کرد.
وامستکر در ادامه اضافه کرد: این نخستین کمک و مشارکت هلندی ها در صنعت فضایی نیست برای اینکه تا حالا خیلی از فناوری های پیشرفته ساخت هلند به فضا پرتاب شده اند. هلند سابقه بسیار طولانی در مسافرت فضایی به ویژه زمانیکه صحبت از ساخت قسمت هایی از ماهواره ها می شود، دارد.
به گزارش "RTL Nieuws"، نمونه اولیه ای از بازو روز دوشنبه به "مونا کیزر"(Mona Keijzer) وزیر امور اقتصادی و سیاست های آب و هوایی هلند، نشان داده شد.
منبع:

1400/04/16
13:01:28
5.0 / 5
777
تگهای خبر: ابزار , ربات , رباتیك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک