URLیك مقام مسئول خبرداد؛

سهمیه سربازی فعالان دانش بنیان افزایش یافت

سهمیه سربازی فعالان دانش بنیان افزایش یافت

به گزارش کوتاه کننده لینک رئیس مرکز امور شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی با اشاره به اینکه سهمیه سربازی و گذراندن پروژه در شرکت دانش بنیان افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: تابحال ۲ هزار نفر از این تسهیلات بهره مند شدند.دکتر محمدصادق خیاطیان یزدی، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با عنایت به اهمیت و نقش نیروی انسانی خلاق برای شرکتهای دانش بنیان و فناور، تسهیلات سربازی اعضای فعال در شرکتهای دانش بنیان به سه صورت «پروژه جایگزین خدمت در دستگاههای دولتی»، «پروژه جایگزین خدمت در شرکتهای دانش بنیان» و «امریه» درحال پیگیری است.
رئیس مرکز امور شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری در مورد پروژه جایگزین در دستگاههای دفاعی و دولتی اظهار داشت: نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای مصوب می توانند بعنوان انجام خدمت نظام وظیفه، از راه معرفی به مرکز نخبگان نیروهای مسلح پروژه ای را برای یکی از صنایع دفاعی و کشوری انجام دهند.
خیاطیان در مورد امریه سربازی اظهار داشت: نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای لازم می توانند بعنوان انجام خدمت نظام وظیفه، بعنوان مامور (امریه) در طول مدت خدمت در یکی از شرکتهای دانش بنیان فعالیت کنند.
به گفته وی، همینطور نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای مصوب می توانند بعنوان انجام پروژه جایگزین خدمت در شرکتهای دانش بنیان دوره خدمت نظام وظیفه خویش را مشتمل بر «دوره آموزش نظامی» و «اجرای طرحی پژوهشی، فنّاورانه در شرکت دانش بنیان»، طی کرده و کارت آخر خدمت دریافت نمایند.
رئیس مرکز امور شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری افزود: این تسهیلات که برای افراد مشغول به کار است به واسطه ابلاغیه بالادستی و ستاد کل نیروهای مسلح برای امریه سربازی و گذراندن پروژه در شرکتهای دانش بنیان با موافقت مقام معظم رهبری اجرایی شده است.
وی با تکیه بر این که این تسهیلات کمک شایانی به برخی شرکتهای دانش بنیان کرد، اظهار داشت: با عنایت به این که سربازی یکی از اعضای مهم شرکت، سبب تعطیلی یا خدشه وارد شدن در فعالیت این شرکت ها می شد یا در نهایت تعطیلی را به دنبال داشت عرضه چنین تسهیلاتی بعنوان جایگزین خدمت از اهمیت بالایی برخوردار بود.
رئیس مرکز امور شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری با اشاره به اینکه این تسهیلات که با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح انجام می گیرد سبب شده نیروهای کلیدی در چارچوب امریه سربازی دوره خویش را بگذرانند، اظهار داشت: تابحال ۳ الی ۴ دوره از این تسهیلات گذشته است.
خیاطیان افزود: طی این چند دوره نزدیک به ۲ هزار نفر از این تسهیلات استفاده کردند.
به گفته رئیس مرکز امور شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری، سهمیه این تسهیلات سالانه تا ۷۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است.


منبع:

1400/04/15
13:14:39
5.0 / 5
467
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک