URLكشف ردپایی كه ممكنست متعلق به آخرین دایناسور بریتانیا باشد

كشف ردپایی كه ممكنست متعلق به آخرین دایناسور بریتانیا باشد

کوتاه کننده لینک: ردپای دایناسورهایی که ممکنست آخرین دایناسورهای بریتانیا باشند در ˮکنتˮ پیدا شد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، در حدود ۶۶ میلیون سال قبل یک شهاب سنگ به زمین برخورد کرد و موجب نابودی قسمتی از دایناسورهای زمین شد. اما دایناسورهای بریتانیا خیلی زودتر از این منقرض شدند یعنی در حدود ۱۱۰ میلیون سال قبل.
در آن زمان بریتانیا در محل مراکش شمالی فعلی یا جنوب اسپانیا قرار داشت، سطح آب دریاها به سرعت درحال افزایش بود و فضای زندگی دایناسورها درحال از میان رفتن بود. اما ساحلی شنی در جنوب انگلستان در نزدیکی صخره های سفید شهر دوور(Dover)، مکانی مناسب جهت زندگی بود.
دیو مارتیل(Dave Martill)، نویسنده ی این مقاله می گوید: در این مکان برای حیوانات گوشت خوار ماهی های مرده و برای گیاه خوران میزان زیادی گیاه تازه در ساحل وجود داشت.
این مکان پر از دایناسورهایی بود که در ماسه ها حرکت می کردند.


پژوهشگران ردپای فسیل شده ی چندین گونه از دایناسورها را کشف کردند. این ردپاها درون رسوبات حفظ شده اند.
این ردپاها نشان میدهد که دایناسورهای زیادی با اندازه ی متوسط در این مکان زندگی می کرده اند که شامل گونه های تروپادا، پرنده اختتام و آنکیلوسورها می شود.
مارتیل می گوید: این سنگ ها آخرین شواهد وجود دایناسور در بریتانیا است و تعجب می کنم که چرا قبل از این کسی آنرا کشف نکرده بود، برای اینکه این سنگ ها برای بیش از صدها سال در معرض نور خورشید بوده اند.
فیلیپ هادلند(Philip Hadland)، نویسنده ی اصلی این مقاله از موزه ی هستینگز(Hastings) می گوید که در سال ۲۰۱۱ کشف کرده که این سنگ ها متفاوت هستند و تصور کرده که ممکنست ردپا باشند.


استیو بروسات(Steve Brusatte)، دیرینه شناس از دانشگاه ادینبرو که در این تحقیقات شرکت نداشته می گوید: بااینکه سال ها از زمانی که دایناسورها در این ساحل راه می رفتند گذشته است اما این بخش از کنت باردیگر تبدیل به یک ساحل شده و ما می توانیم در کنار این دایناسورها حرکت نماییم. این ردپاها تازه ترین فسیل هایی هستند که تا حالا کشف کرده ایم اما ممکنست توسط آخرین دایناسوری که در بریتانیا زندگی کرده تشکیل نشده باشد و روزی ردپاهای جدیدتری کشف نماییم.
منبع:

1400/03/30
13:59:40
5.0 / 5
541
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک