URLدرمان امیدوار كننده كووید-۱۹ با نانو مواد مبتنی بر كربن

درمان امیدوار كننده كووید-۱۹ با نانو مواد مبتنی بر كربن

به گزارش کوتاه کننده لینک پژوهشگران اسپانیایی در بررسی جدید خود نشان داده اند که نانومواد مبتنی بر کربن می توانند درمان امیدوارکننده ای برای کووید-۱۹ باشند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نانومگزین، گروهی از دانشمندان "دانشگاه کاتولیک والنسیا"(UCV) در پژوهش جدیدی نشان داده اند که نانومواد مبتنی بر کربن با میزان مسمومیت کم یا بدون مسمومیت برای انسان، درمان های امیدوارکننده ای برای سینه پهلو ناشی از کووید-۱۹ و همینطور سایر ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها همچون انواع مقاوم در مقابل دارو هستند.
پروفسور "آنجل سرانو"(Ángel Serrano)، پژوهشگر ارشد این پروژه و همکارانش، پژوهش های صورت گرفته در مورد فعالیت ضد ویروسی و خصوصیت های ضد میکروبی نانومواد مبتنی بر کربن همچون "فولرن"(Fullerene)، نقاط کربنی، گرافین و محصولات جانبی آنرا مورد بررسی قرار دادند. آنها در پژوهش خود، این مورد را تایید کردند که نانومواد مبتنی بر کربن، فعالیت ضد ویروسی در مقابل ۱۳ رشته ویروس همچون کروناویروس را دارا هستند.
نانومواد مبتنی بر کربن علاوه بر فعالیت ضد میکروبی، سازگاری زیستی، تجزیه بیولوژیکی و توانایی تولید مجدد بافت در طیف گسترده، عملکرد عموما فیزیکی دارند و با خطر کمتر مقاومت ضد میکروبی همراه هستند.

باکتری ها کووید-۱۹ را بدتر می کنند
پژوهش در این عرصه، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و نیاز فوری به گزینه های درمانی برای کووید-۱۹ را مطرح می کند. درمان های عرضه شده برای سینه پهلو ویروسی و سندروم حاد تنفسی در رابطه با کووید-۱۹، هیچ تاثیری را در آزمایش های بالینی نشان نداده اند و یا تأثیر کمی داشته اند.
این شرایط معمولاً بدتر می شود چونکه پاتوژن های باکتریایی می توانند سینه پهلو ناشی از کروناویروس را تشدید کنند. مقاومت آنتی بیوتیکی در درمان سینه پهلو، به صورت اخطار دهنده ای در حال افزایش می باشد. بنابراین شاید درمان های جدید همچون درمان با نانومواد مبتنی بر کربن بتوانند یک چاره پایدار عرضه کنند.
دانشمندان ۱۰ کشور از سراسر جهان که در حوزه کروناویروس کار می کنند، در این پژوهش شرکت دارند که به سرپرستی آزمایشگاه بیومواد و مهندسی زیستی دانشگاه کاتولیک والنسیا انجام می شود.
منبع:

1400/03/24
09:36:03
5.0 / 5
509
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک