URLتشخیص فوری بیماران مبتلا به كرونا با آزمایش خون

تشخیص فوری بیماران مبتلا به كرونا با آزمایش خون

کوتاه کننده لینک: هر زمان که افراد به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه می کنند حدودا همیشه یک آزمایش خون برای تشخیص فوری علایم گرفته می شود. حالا پژوهشگران دانشگاه فناوری ˮآیندهوونˮ فناوری توسعه داده اند که توسط آن می توانند سریع تشخص دهند که آیا فرد به کرونا هم مبتلا است یا خیر.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، علاقه افراد جهان به اختراع جدیدی که توسط دانشگاه فناوری آیندهوون(TU / e) و بیمارستان کاترین در هلند توسعه یافته است درحال افزایش است چونکه این الگوریتم که "CoLab score" نام دارد می تواند بعنوان جایگزینی برای آزمایش سریع پی سی آر برای بیماران "کووید-۱۹" باشد. الگوریتم مذکور بر طبق تغییراتی که ویروس کرونا در خون به وجود می آورد قادر به تشخیص این بیماری است.
این الگوریتم را "روبن دنیر"(Ruben Deneer ) از دانشگاه فناوری آیندهوون و "آرجن کاری بوئر" (Arjen-Kars Boer ) شیمی دان بالینی از بیمارستان کاترین ابداع کردند.
بوئر اظهار داشت: سال قبل در اوج شیوع ویروس کرونا ما به این فکر افتادیم که چرا ابزار سریع تری وجود ندارد که بتواند کووید-۱۹ را شناسایی کند. در یک اتاق اورژانس(ED) مهمست که هر چه سریع تر پزشکان تشخص دهند آیا بیمار به کرونا مبتلا است یا خیر. برای این کار ما آغاز به بررسی اطلاعاتی کردیم که قبلاً داشتیم. از بیمارانی که به اتاق اورژانس مراجعه می کنند آزمایش خون گرفته می شود که این عمل اسکن سریع نامیده می شود. خون آنها برای ۳۰ مورد مختلف آزمایش می شود. ما از خود پرسیدیم که آیا تغییرات جزئی نیز در خون وجود دارد که مشخصه کووید-۱۹باشد؟ آیا می توانیم نوعی بارکد فوری قابل شناسایی پیدا کنیم؟ و بله ما توانستیم.
منبع:

1400/02/01
21:46:54
5.0 / 5
619
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک