URLهزینه زندگی در ماه چقدر است؟

هزینه زندگی در ماه چقدر است؟

به گزارش کوتاه کننده لینک خراسان رضوی حدود یک سال و نیم گذشته، احیانا لحظات زیادی را تجربه کردید که بخواهید از همه چیز این سیاره دور شوید. با همه گیری جهانی، ناآرامی های سیاسی و دیگر اتفاقات بسیار وحشتناک که روی کره زمین رخ می دهد، این احساس کاملا قابل درک است، اما واقعا می خواهید از سیاره زمین دور شوید؟ اگر قصد دارید از کره زمین به کره ماه پناه ببرید خبرهای بد و خبرهای خوب زیادی برای این تغییر مکان وجود دارد.


به نقل از نیوز، خبر خوب این است که چین، روسیه و حتی ناسا امکان ایجاد «پایگاه های دائمی یا نیمه دائمی در سطح ماه» را بعنوان اقامتگاه های گردشگری و یا حتی سکونت دائمی نوید دادند. اما خبر بد این است که زندگی در کره ماه هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.
در مقاله طولانی منتشرشده توسط Money.co.uk، کارشناسان مالی حدودا همه جنبه های مالکیت املاک در ماه از چیدمان خانه تا هزینه های انرژی، غذا و سایر ملزومات را بررسی کردند. آنان برای بدست آوردن دقیق ترین تصویر از هزینه های مالکیت خانه از داده های منابع مختلف بهره برده و با کارشناسان مصاحبه کردند.
نتایج این تحقیقات نشان داد، ۱۰درصد پیش پرداخت سنگین و وام رهنی ماه به مدت ۲۵ سال در هر ماه حدود ۳۲۶هزار دلار هزینه دربر خواهد داشت. اگر بخواهید آنرا به ۳۰ ماه تبدیل کنید، کمی این میزان کم می شود، اما همچنان مبلغی نجومی است.
این قیمت بعنوان نخستین رهن ماه محاسبه شد و هزینه کل وام بیشتر از ۶۲ میلیون دلار بود. در این مقاله آمده است، بعد از ساخت و خرید نخستین خانه در ماه، خانه های بعدی ارزان تر عرضه می شوند. هزینه خانه های پس از نخستین هزینه به علت دانش کسب شده در این حوزه و سیستم هایی که برای ایجاد نخستین خانه ماه به کار رفته اند، ۵۲ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.


خبر خوب و جالب توجه این است، هزینه خرید سطح ماه بسیار کمتر از خرید سطح زمین است. به هر حال آنجا چیزی وجود ندارد و این بدان مفهوم است که خرید سطح ماه ارزان است. بر مبنای جدید ترین برآورد قیمت می توانید با هزینه کمتر از ۲۰ دلار یک هکتار از سطح ماه را خرید کنید. مطمئنا، انجام هرگونه پیشرفت در آن سرزمین گران تمام خواهد شد، اما حداقل خرید سطح ماه ارزان است.
بدیهی است که ما هنوز با کسی که ماه را خانه خود می نامد، فاصله داریم و نخستین مأموریت های چهار ساله خدمه جدید به ماه می تواند آغاز این رویداد باشد، اما حتی اگر چین موفق به ساخت نخستین پایگاه در ماه شود، این کار تا یک دهه دیگر اتفاق نمی افتد. البته پیش از اینکه کسی تصمیم بگیرد که آیا می خواهد در ماه زندگی کند یا خیر باید ببینیم اوضاع چگونه پیش خواهد رفت.1400/01/06
00:04:55
5.0 / 5
782
تگهای خبر: سیستم , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک