URLابداع تكنولوژی جدید برای تسهیل ارتباط مغز با عضلات قطع شده

ابداع تكنولوژی جدید برای تسهیل ارتباط مغز با عضلات قطع شده

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران دانشگاه ام آی تی فناوری تازه ای ابداع نموده اند که موجب می شود قطعات پروتزی با اجزای باقیمانده از بخش های قطع شده بدن و مغز سازگاری و هماهنگی بیشتری پیدا کنند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، بخش اعظم حرکات دست و پای انسان مبتنی بر دو عضله به هم پیوسته است که بطور مرتب منقبض و منبسط می شوند.
به عنوان مثال، وقتی فرد آرنج خودرا خم می کند، با کشش عضله سه سر، عضله دوسر منقبض می شود. این حرکت کششی اطلاعات مربوط به بازخورد حسی را به مغز منتقل می کند و به آن کمک می نماید تا وضعیت بازو را ردیابی کند.
در بیشتر موارد قطع عضو، انتهای پیوسته عضلات متناظر با یکدیگر بریده می شود و این موجب می شود آنها ارتباط صحیحی با یکدیگر نداشته باشند. در نتیجه، سیگنال های عضلانی ارسال شده به مغز پیام های درستی را منتقل نمی کنند. این بدان معناست که خیلی از افراد قطع عضو شده باید برای مدیریت حرکت پروتزهای خود به آنها نگاه کنند و نمی توانند چنین کاری را به مغزشان واگذار کنند.
محققان دانشگاه ام آی تی برای حل این مشکل یک رابط کاربری به نام «اِی ام آی» طراحی نموده اند که با اتصال سیم های دارای گیرنده آن به عضلات پا یا دست می توان محل دقیق برقراری ارتباط میان این عضلات و مغز را شناسایی کرد و از این طریق محل دقیقی را برای قطع این عضلات شناسایی کرد تا ارتباط شبکه عصبی مغز با دست و پا مختل نشود.
در نتیجه سیستم ارتباطی بدن انسان مختل نمی گردد و مغز می تواند کماکان با اندام قطع شده ارتباط برقرار کرده و آنها را هدایت کند.
فناوری مورد اشاره بر روی ۱۵ داوطلب آزمایش شده و نتایج به دست آمده از آن مناسب بوده است. انتظار می رود در آینده با آزمایش های بیشتر بر روی این رابط فناورانه زمینه استفاده عمومی از آن برقرار شود.


منبع:

1399/12/02
10:01:39
0.0 / 5
546
تگهای خبر: آزمایش , سیستم , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک