URLتوسط یك شركت دانش بنیان؛

رنگ های ضد حریق به تولید رسید

رنگ های ضد حریق به تولید رسید

کوتاه کننده لینک: یک شرکت دانش بنیان با تولید رنگ های ضد حریق عوارض جانی و مالی بروز حوادث را کم کرد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک مجموعه دانش بنیان در عرصه تولید و تامین انواع پوشش های صنعتی تحت لیسانس شرکت های معتبر بین المللی فعالیت می کند. محصولات این شرکت در حوزه هایی چون نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع فولاد، آب، برق، خودروسازی و آتش نشانی به کار می آید.
این شرکت در زمینه تولید رنگ و کامپوزیت با فناوری های نو فعال است. امروز رنگ در طرح های صنعتی و عمرانی دیگر تنها بعنوان یک پوشش تزئینی یا عایق مطرح نیست بلکه کاربردهایی از قبیل حفاظت استواری و حتی ضد حریق بودن سازه را نیز دارا است.
رنگ ضد حریق نوعی پوشش ضد حریق است. یک رنگ منبسط شونده مقاوم در مقابل حریق و از متفاوت ترین ترکیبات نانو کامپوزیت سرامیکی شمرده می شود. این پوشش های رنگ ضد حریق، بر پایه سیلیکا هستند که به محض قرار گرفتن در مقابل آتش، لایه ای از عایق ذغالی تولید می کنند که سطح زیرین را در مقابل آتش حفظ می نماید.
این ترکیب میزان بسیار کمی مواد فرار دارد و تلفیقی از خواص با مقاومت بسیار بالا در مقابل حریق، ضد خوردگی، عایق حرارت و ضد بخار را دارا است. اینگونه عایق های رنگ ضد حریق در حوزه های گوناگون قابل استفاده می باشد.
به گفته سیاوش قراویسکی مدیر عامل این مجموعه فناور، تولید، تامین و اجرای انواع پوشش های مقاوم به حریق یکی از مهم ترین محصولات این شرکت است. از سال ۹۱ به تولید این محصول ورود کردیم.
وی اضافه کرد: تولید انواع پوشش های مقاوم به حریق بر پایه مواد معدنی را با هدف توسعه فناوری و تحقق خودکفایی تولید این محصولات در داخل کشور، شروع کردیم و با بهره بردن از آخرین یافته های علمی، تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و با بهره گیری از فرمولاسیون جدید به یکی از شرکت های مطرح در این عرصه بدل شدیم.
این فعال فناور افزود: این رنگ ها دوست دار محیط زیست هستند و قابلیت اجرا بر روی تجهیزات با هر هندسه پیچیده ای را دارند. استفاده از این رنگ های ضد آتش سبب حفظ شکل ظاهری در دماهای بالا می شود.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان همین طور بیان کرد: رنگ های ضد حریق چسبندگی بالایی به سطح فلز دارند. این رنگ ها سبب تولید دود و گازهای سمی نمی شوند. مقاومت رطوبتی بالایی دارند و در مقابل آتش و رشد انواع جلبک و باکتری مقاوم هستند.


منبع:

1399/11/25
14:49:13
0.0 / 5
594
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک