URLستاری تاكید كرد؛

رشد 40 درصدی درآمد شركت های دانش بنیان و خلاق

رشد 40 درصدی درآمد شركت های دانش بنیان و خلاق

به گزارش کوتاه کننده لینک معاون علمی و فناوری از رشد تخمینی 40 درصدی درآمد شرکت های دانش بنیان و خلاق آگاهی داد و اظهار داشت: این شرکتها نسبت به سال قبل خود روند صعودی را در درآمدزایی طی کرده اند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی از دستگاه ضد عفونی کننده سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی و پمپ فشار قوی آب شیرین کن دریا که توسط شرکتهای دانش بنیان مستقر در این پارک فناوری ایران ساخت شده است رونمایی نمود.
دستگاه ضدعفونی کننده اجسام، محیط و تجهیزات پزشکی، با استفاده از فناوری پیشرفته ای که در داخل کشور بومی سازی شده است به تولید می رسد و نام ایران را بعد از آمریکا بعنوان دومین کشور دارنده این فناوری به ثبت می رساند. «دستگاه ضدعفونی سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی» کاربردی خاص و حساس در پاکسازی تجهیزات پزشکی دارد.
سورنا ستاری در این مراسم ضمن اشاره به پشتیبانی از توسعه زیرساخت های فناورانه و نوآورانه شهر مشهد اظهار داشت: به جهت اینکه شهری هوشمند و فناور داشته باشیم، زیرساخت های پارک فناوری به شکل جدی باید تقویت شود و به هر میزان که استانداری، زیرساخت به زیست بوم نوآوری و کارآفرینی اختصاص دهد، آمادگی داریم که حمایت و تسهیلات لازم برای تجهیز این ساختمان ها را به منظور استقرار تیم های نوآور، شرکتهای خلاق و استارتاپ ها تخصیص دهیم.
وی اضافه کرد: در هر استان، ساختمان های بدون استفاده کم نیست و یک همت و تغییر در رویکردها می تواند این فضاهای مرده را به بستری برای زایش شرکت هایی دانش بنیان و خلاق می شود.
خلق محصولات دانش بنیان از ایده های نو
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از کارخانه نوآوری مشهد نیز با اشاره نقش این کارخانه نوآوری در خلق محصولات دانش بنیان از ایده های نوآورانه اظهار داشت: این کارخانه نوآوری میزبان تیم های خلاق و نوآوری خواهد بود که در دل آن، جوانان خلاق و نوآفرین بتوانند ایده هایشان را راهبری و هدایت کنند و در نهایت کسب و کاری را به راه بیندازند که ضمن حل مشکلی از جامعه، بتواند برای دیگر هم نسلان جوان، اشتغال زا و خالق ارزش افزوده باشد.
ستاری، با بیان اینکه تلاش می نماییم برای حضور سرمایه گذار بخش خصوصی فضای لازم فراهم گردد، افزود: سازوکارهای حمایتی، در کنار تمامی فرآیندهایی که در حوزه تجاری سازی لازم است توسط کارخانه های نوآوری و خانه های خلاق پیگیری می شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در تمامی این پروسه همراه تیم های خلاق و دانش بنیان خواهد بود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه رشد درآمد شرکتهای دانش بنیان نسبت به سال مالی گذشته رشدی درخور توجه داشته است افزود: باوجود وجود همه محدودیت ها و مشکلات همچون انتشار کرونا و شرایط تحریم، شرکتهای دانش بنیان توانستند راه پیشرفت را با قدرت و شتابی منحصر به فرد ادامه دهند.
وی اضافه کرد: دلیل این مورد خلاقیت و نوآوری نهفته در ذات این نوع کسب و کارها است. شرکتهای دانش بنیان و صنایع خلاق برمبنای ماهیت خود این توانمندی را دارند که در مسیرهای پرتلاطم و رقابت های نابرابر، از مشکلات و محدودیت ها پلی بسازند و راهشان را ادامه دهند.
روند روی جلوی دانش بنیان ها و صنایع خلاق
ستاری از رشد تخمینی ۴۰ درصدی درآمد شرکتهای دانش بنیان و خلاق نسبت به سال قبل گفت و افزود: امسال نیز رشد قابل توجهی را در درآمد شرکتهای دانش بنیان شاهد بودیم و این میزان با نهایی شدن اظهارنامه های مالی سالیانه قطعی می شود، اما آن چه که مسلم است این شرکت ها نسبت به سال قبل خود روند صعودی را در درآمدزایی طی کرده اند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، با تاکید بر این که رشد و بالندگی فعالان زیست بوم کارآفرینی و نوآوری، فرآیندی درون زا است و به دست فعالان این زیست بوم اتفاق می افتد افزود: دولت فقط باید نقش حمایتی و تسهیل گری را ایفا می کند برای اینکه این زیست بوم در صورت مراقبت و حمایت روند رشد و بلوغ خودرا می پیماید.
بازدید از دستاوردهای فناورانه خراسان رضوی
مرکز شتاب ایده با فعالیت در حوزه های صنعت ساختمان، آب، انرژی و محیط زیست نیز امروز طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مشهد افتتاح شد و ساختمان جدید پارک علم و فناوری خراسان در مشهد نیز راه اندازی شد.
ستاری همین طور در مراسم رونمایی از ۱۰۰ اقدام نوآورانه و خلاقانه شهرداری مشهد شرکت کرد.


منبع:

1399/11/16
23:32:44
0.0 / 5
623
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک