URLاستفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی مسافران بین شهری

استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی مسافران بین شهری

به گزارش کوتاه کننده لینک دو شرکت فناوری در آمریکا برای نخستین بار از استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی و انتقال مسافر بین شهری اطلاع داده اند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، دو شرکت نیوفلایر و رباتیک ریسرچ می گویند اتوبوس های خودران Xcelsior می توانند بدون ایجاد هیچ مشکلی برای سفرهای کوتاه بین شهری مورد استفاده قرار بگیرند.
همکاری این دو شرکت برای تولید اتوبوس های خودران از می سال ۲۰۱۹ شروع شد و سال قبل از اتوبوس های مورد اشاره به صورت آزمایشی برای انتقال مسافر استفاده شد. این اتوبوس های تمام برقی هم از امنیت مناسبی برخوردار می باشند و هم می توانند روند جابجایی مسافر بین شهری را متحول کرده و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه مسافران و شرکتهای عرضه دهنده این خدمات شوند.
برای عرضه این خدمات در مسیرهای طولانی ضروریست زیرساخت های شبکه حمل و نقل و جاده ها هم به روز شود و به نظر می آید تا رسیدن به این مرحله هنوز راه نسبتاً طولانی در پیش است. اتوبوس های خودران مذکور مجهز به دوربین های متعدد، سیستم های راداری پیشرفته، جی پی اس و رادار هستند و با استفاده از همین ابزار مدلی سه بعدی از محیط اطراف و موانع مختلف خلق می کنند.
از جمله دیگر فناوری های مورد استفاده در این اتوبوس ها می توان به سیستم اخطار وجود مانع در نقاط کور، سیستم تسهیل پارک اتوبوس، سیستم برخورد از تصادم و سیستم های پیشرفته ارتباطی اشاره نمود.
این اتوبوس ۱۲.۵ متری ۴۰ صندلی برای مسافران دارد و برای افراد ویلچر سوار هم دو محل خاص در نظر گرفته شده است. با یک مرتبه شارژ باتری اتوبوس مورد اشاره می تواند مسافتی ۳۶۰ کیلومتری را طی نماید.

1399/11/12
13:40:51
0.0 / 5
607
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک