URLبا فناوری جدید شركت سنگاپوری

دیگر نیازی به لمس دكمه های احیانا آلوده به ویروس كرونا در آسانسورها نیست

دیگر نیازی به لمس دكمه های احیانا آلوده به ویروس كرونا در آسانسورها نیست

به گزارش کوتاه کننده لینک با یک تکنولوژی جدید، دیگر نیازی به لمس دکمه های کثیف و احیانا آلوده به ویروس کرونا در آسانسورها نیست.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، سازمان جهانی بهداشت در صفحه اطلاعات در ارتباط با بیماری کووید-۱۹ خود، افراد را از لمس صورت با دست های شسته نشده برحذر داشته است، چونکه ویروس می تواند روی سطوح مختلف به اندازه های متفاوت زنده بماند. در نتیجه، استفاده از فناوری های غیر لمسی افزایش یافته است و اخیرا یک شرکت سنگاپوری معروف به "استاک دیزاین"(Stuck Design) یک مفهوم را طراحی نموده است که در آن افراد در آسانسور برای رسیدن به طبقه مورد نظر خود مجبور نیستند دکمه های آسانسور را با انگشتان خود بفشارند.
این فناوری معروف به "Kinetic Touchless" می تواند حرکت انگشتان دست را تقلید کرده و واکنش لمسی فشار دادن یک دکمه را ایجاد نماید. بدین ترتیب، وقتی کاربر انگشت خویش را به سمت دکمه مورد نظر خود می برد، آن دکمه به صورت خودکار فشرده می شود.
این فناوری با استفاده از تشخیص حرکت بعنوان یک روش ورودی کار می کند، ازاین رو نیازی به تماس مستقیم ندارد و می تواند حرکت را از فاصله دور تقلید کند.
این شرکت می گوید که این فناوری تعاملی بدون لمس را می توان در حرکات مختلف و وسایل هم به کار برد. این بدان معناست که دکمه ها را در وسایل مختلف می توان فشار داد یا به بیرون کشید و تنها به حرکت دست کاربر بستگی دارد. همینطور در صورت حرکت آرام و کشویی انگشت کاربر، یک ردیف از دکمه ها می توانند حرکت انگشت کاربر را دنبال کنند.
شرکت "Stuck Design" می گوید بیشترین فناوری ها و تعاملات غیرلمسی که به علت شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ ظاهر شده اند، از سنسور ایستا با استفاده از نور یا موج صوتی برای تشخیص فعال شدن یک دکمه استفاده می نمایند.
آنها افزودند: با فراتر رفتن بازخورد مورد انتظار از نور و صدا، "Kinetic Touchless" راهی جالب و در عین حال تازه را برای تعامل با فناوری بدون تماس و لمس فراهم می آورد.
این شرکت هم اکنون نمونه اولیه خویش را بوجود آورده است، اما این فناوری فعلا در مرحله آزمایشی است و هنوز در آسانسورها یافت نمی گردد.1399/11/04
15:44:17
0.0 / 5
563
تگهای خبر: آزمایش , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک