URLدبیر ستاد توسعه زیست فناوری خبر داد:

تدوین ۳۰ استاندارد دارویی جدید تا آخر سال

تدوین ۳۰ استاندارد دارویی جدید تا آخر سال

به گزارش كوتاه كننده لینك دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تدوین ۳۰ استاندارد دارویی تا آخر سال اطلاع داد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، ایران یکی از کشورهای پیشرو در عرصه تولید دارو و تأمین این نیاز حیاتی در منطقه است. البته جایگاه ایران در دنیا هم قابل توجه است. اما صرف تولید دارو مهم نیست بلکه برای جهانی شدن این صنعت باید تلاش نماییم داروهای تولیدی خویش را منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی عرضه نماییم.
تدوین ۳۰ استاندارد جدید در حوزه تولیدات دارویی یکی از همین اقدامات است که با تلاش ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگر نهادهای در رابطه با این حوزه در حال انجام می باشد و تا آخر سال محقق می شود.
در حال حاضر نام ایران با تولید ۲۲ داروی زیستی در بین ۵ کشور نخست تولیدکننده این محصولات در آسیا ثبت و ضبط شده، افتخاری که با تلاش زیست بوم فناوری و نوآوری به ثمر نشسته است. این اقدامات با ایجاد شتاب دهنده ها سرعت گرفته و ایران را بعنوان کشوری صاحب فناوری به دنیا معرفی کرده است.
به گفته مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از اولویت های ستاد در خلال این سال ها رونق دادن به تولید داروهای زیستی است. داروهایی با فناوری پیچیده که ایران را به رقیبی برای دیگر کشورها بدل کرده است.
وی بیان نمود: سرآمدان علمی کشور در عرصه تولید داروهای زیستی تلاشی مضاعف دارند و تا آخر سال ۳۰ استاندارد دارویی جدید تدوین می شود تا به داروسازان ابلاغ شود.


منبع:

1399/09/13
19:55:18
5.0 / 5
716
تگهای خبر: تولید , صنعت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک