URLآیا متخصصان هم ایمنی واكسن های كرونا را تایید می كنند؟

آیا متخصصان هم ایمنی واكسن های كرونا را تایید می كنند؟

كوتاه كننده لینك: خراسان رضوی هم اكنون، برخی واكسن های كرونا جهت استفاده اضطراری مورد تایید قرار گرفتند و سازندگان در حال آماده سازی لازم برای ارسال میلیون ها دوز واكسن هستند و كارشناسان نیز تلاش می كنند تا به مردم اطمینان دهند كه سرعت توسعه واكسن خطری در ایمن بودن واكسن ایجاد نمی كند، اما واقعا این سرعت پیشرفت سبب كاهش ایمنی واكسن شده است؟


به گزارش نیوز، آمار منتشرشده توسط شرکت های تولیدکننده واکسن ها تایید کننده این مورد است که حدودا همه عوارض جانبی واکسن ها در مدت ۶ هفته بعد از ایمن سازی رخ می دهد.
شرکت کنندگان در آزمایش های شرکت های فایزر و بیو ان تک (Pfizer-BioNTech) و مدرنا (Moderna)، دو پیشرو تولیدکننده واکسن کرونا به مدت دو ماه شرکت کنندگان را تحت نظر قرار گرفتند.
مدیر انستیتوی بهداشت جهانی یل اظهار داشت: بین سرعت و سرعت خیلی بالا تفاوت وجود دارد. بطور عادی جهت بررسی عوارض جانبی برمبنای قوانین سازمان غذا و دارو ایالات متحده (FDA) حدود ۶ ماه زمان لازم است و در موارد کنونی این زمان به دو ماه کوتاه شده است. اما اگر در دو ماه اول عوارضی مشاهده نشود، بسیار نادر است که در چهار ماه بعد موردی وجود داشته باشد و شدت بحران بهداشت عمومی کنونی سبب تغییر میزان خطر و سود در تولید واکسن شده است.
گریس لی، استاد اطفال دانشگاه استنفورد و عضو هیات مشورتی واکسن مراکز کنترل و پیش گیری از بیماریها ایالات متحده اظهار نمود: "در همه گیری کنونی، باید به این فکر نماییم که منتظر اطلاعات کامل نیستیم، هرچند خواهان داده های کامل هستم. "
اطمینان بخش ترین موردی که در این آزمایش ها وجود دارد تعداد شرکت کنندگان است؛ در آزمایش فایزر ۴۴ هزار داوطلب و در آزمایش مدرنا نیز ۳۰ هزار داوطلب بررسی شدند.
شایان ذکر است حدود نیمی از این شرکت کنندگان به مدت حداقل دو ماه تحت نظارت شرکت های مذکور بودند.
بدین سبب سازمان غذا و دارو ایالات متحده اطلاعات ایمنی در مورد ده ها هزار نفر در اختیار خواهد داشت که بسیار بیشتر از میانگین ۶۷۰۰ نفر برای سایر واکسن هایی است که در دهه گذشته مجوز دریافت نمودند.

منبع:

1399/09/07
13:22:49
5.0 / 5
823
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک