URLاینترنت ماهواره ای استارلینك بزودی به كانادایی ها می رسد

اینترنت ماهواره ای استارلینك بزودی به كانادایی ها می رسد

شركت فضایی اسپیس ایكس با عنایت به این كه سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینك(Starlink) از مقامات كانادایی تأییدیه گرفته است، بزودی می تواند این اینترنت ماهواره ای را به شهروندان كانادایی عرضه نماید.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) امکان دارد بزودی عرضه خدمات اینترنت ماهواره ای استارلینک را به کانادایی ها آغاز کند. رگولاتورهای این کشور بخصوص بخش نوآوری، علوم و توسعه اقتصادی درخواست این شرکت را برای تأیید نظارتی تأیید کرده اند که به اسپیس ایکس اجازه می دهد دسترسی به شبکه اینترنت پرسرعت عرضه شده توسط صورت فلکی ماهواره ای استارلینک را عرضه نماید.
آزمایشات بتای این سرویس تنها چند روز پیش، بعد از ارسال رایانامه های اسپیس ایکس به افرادی که قبلاً برای ثبت نام در آن اقدام نموده بودند و برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آن شروع شد.
این سرویس در ایالات متحده ماهانه ۹۹ دلار برای کاربران هزینه اشتراک دارد، البته هزینه پیش پرداخت ۴۹۹ دلاری برای بسته سخت افزاری مورد نیاز برای دسترسی به شبکه اینترنت استارلینک را هم باید در نظر گرفت.
اسپیس ایکس برنامه بتا را "Better than Nothing Beta" نامیده است که به معنای "بتا بهتر از هیچی" است تا انتظارات مردم را کم کند. این شرکت در رایانامه ارسالی خود توضیح داده است که این سرویس در ابتدا از عملکرد متناقض و دوره های کوتاه و بدون اتصال رنج خواهد برد. با این وجود آزمایش کنندگان اولیه با سرعت بارگیری بیشتر از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را به اشتراک گذاشته اند.
اسپیس ایکس همیشه در نظر داشت مناطق روستایی کانادا را به لیست نخستین مکان هایی که می خواهد دسترسی بتا را عرضه نماید، وارد کند. با این وجود حالا فقط می تواند این سرویس را به تعداد کمی از این مکان ها برساند، چونکه هنوز ایستگاه های زمینی این شرکت در کانادا احتیاج به تأییدیه دارند. این بدان مفهوم است که برنامه بتا در ابتدا در مناطقی که تحت پوشش ایستگاه های زمینی ایالات متحده هستند، در دسترس خواهد بود.
"ایلان ماسک" گفته است که اسپیس ایکس در تلاش است تا استارلینک را به صورت گسترده تری در دسترس قرار دهد تا در نهایت در انتهای سال آینده به پوشش کامل جهانی برسد.
منبع:

1399/08/19
14:58:53
5.0 / 5
1024
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک