URLاولین آزمایش همزمان موتورهای سه گانه استارشیپ

اولین آزمایش همزمان موتورهای سه گانه استارشیپ

به گزارش كوتاه كننده لینك شركت خصوصی فضایی ˮاسپیس ایكسˮ(SpaceX ) قبل از اولین پرواز موشك استارشیپ در ارتفاع زیاد، برای نخستین بار هر سه موتور رپتور این موشك را همزمان مشتعل كرد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، نمونه اولیه سفینه فضایی استارشیپ معروف به "SN8" احتمالاً بزودی از مرکز پرتاب اسپیس ایکس در جنوب تگزاس به فضا پرتاب خواهد شد تا نخستین پرواز خود در ارتفاع زیاد را تجربه کند.
این شرکت حالا نخستین آزمایش موتور سه گانه رپتور خویش را انجام داده است. هر موتور رپتور استارشیپ می تواند بیشتر از 200 تن رانش ایجاد کند.
این آزمایش آتش ثابت که شاهد روشن شدن هر سه موتور رپتور به صورت همزمان بود، بخشی از آزمایش های منظم پیش از پرواز موشک است. منبع سوخت این نمونه اولیه از استارشیپ با متان برودتی و اکسیژن مایع پر شده بود. سپس در حالیکه SN8 بر روی سکوی پرتاب قرار داشت، موتورها تنها برای چند ثانیه مشتعل شدند.
این نخستین کوشش برای آزمایش آتش ثابت همزمان هر سه موتور بود که بدون دردسر پیش رفت. این بدان معناست که اسپیس ایکس امکان دارد فقط چند روز دیگر با مونتاژ دماغه SN8 فاصله داشته باشد. سپس یک آزمایش آتش ثابت دیگر روی هر سه موتور انجام می شود و در نهایت، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، موشک استارشیپ SN8 نخستین پرواز فضایی خود در ارتفاع 15 کیلومتر را تجربه خواهد نمود.
لحظات بزرگی برای نمونه اولیه استارشیپ و موتورهای بزرگ آن در پیش است.
شرکت اسپیس ایکس هنوز اخبار این آزمایش را به صورت رسمی به اشتراک نگذاشته است، اما از روی تصاویر عرضه شده توسط تماشاگران و ساکنان آن منطقه مشخص است که این رویداد رخ داده است.
منبع:

1399/08/01
21:27:25
5.0 / 5
807
تگهای خبر: آزمایش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک