URLدر یك شركت دانش بنیان؛

تشخیص گازهای خطرناك در صنایع با دستگاه ایرانی امكان پذیر شد

تشخیص گازهای خطرناك در صنایع با دستگاه ایرانی امكان پذیر شد

به گزارش كوتاه كننده لینك محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به طراحی، ساخت و كسب دانش فنی ساخت آنالایزری برای تشخیص گازهای خطرناك در محیط های صنعتی همچون پالایشگاه ها، صنایع فولادی و... شدند.دکتر مجتبی رضایی از متخصصان و کارآفرینان بازگشته به کشور از کانادا و مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تابحال حسگرهای تشخیص گازهای خطرناک برای منازل و برخی اماکن طراحی شده بود اما ما موفق شدیم که آنالایزر گازهای خطرناک را برای صنایع طراحی نماییم.
وی با اشاره به اینکه فرق این انالایزر با سنسورها در عملکرد، کارایی و حساسیت آنهاست، اظهار داشت: حسگر و آنالایزرها گازهای خطرناک را تشخیص می دهند اما آنالایزرها گازهای خطرناک در اماکن صنعتی را تشخیص می دهند و درصد خطای آنها پایین است.
به گفته رضایی، این آنلایزرها گازهای خطرناکی که آلاینده محیط زیست هستند یا گازهای خطرناک H۲S، گازهای متان که انفجار ایجاد می کنند را تشخیص داده تا از حوادث احتمالی ناشی از انفجار جلوگیری کند.
وی با اشاره به اینکه حسگرهای تشخیص گازهای خطرناک مناسب اماکن صنعتی نیستند، اظهار داشت: چونکه زود کارایی و خاصیت این سنسورها کاسته می شوند اما آنالایزرها به صورت هوشمند گازها را آنالیز می کنند و احتمال اینکه خطا داشته باشند پایین است.
رضایی با تاکید بر اینکه در ساخت این آنالایزرها از جدید ترین تکنولوژی ها استفاده کردیم، اظهار داشت: آخرین تکنولوژی بکارگرفته شده در این آنالیزرها در سطح دنیا استفاده از لیزر است که در این محصول تولیدی از لیزر استفاده کردیم.
وی با اشاره به اینکه مقرر است در یک پالایشگاه نخستین نمونه را تست نماییم اظهار داشت: پیشبینی می نماییم که تا دوماه دیگر نخستین نمونه در پالایشگاهی نصب شود.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: صفرتاصد ساخت این دستگاه را در این شرکت داشته ایم و دانش فنی آنرا بدست آوردیم.
وی با اشاره به اینکه ما در کشور تقریباً بر مبنای تخمین هایمان بیشتر از ۵ هزار انالایزر نیاز داریم، بیان نمود: در حال جذب سرمایه گذار هستیم که بتوانیم این نیاز را با تولید انبوه رفع نماییم.
رضایی با تاکید بر اینکه ما در این شرکت هم توانایی صادرات بالایی داریم، اظهار داشت: ما می توانیم کشورهای همسایه همچون عراق را در نظر بگیریم و حتی به آنها عرضه خدمات هم بدهیم.

1399/07/20
14:29:24
5.0 / 5
920
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک