URLهمكاری دانشگاه عربستانی با آكسفورد برای ایجاد مركز هوش مصنوعی

همكاری دانشگاه عربستانی با آكسفورد برای ایجاد مركز هوش مصنوعی

كوتاه كننده لینك: یك دانشگاه عربستانی برای افتتاح یك مركز هوش مصنوعی، با دانشگاه ˮآكسفوردˮ قرارداد همكاری امضا كرد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از الخلیج تودی، دانشگاه ملک عبد العزیز عربستان سعودی با دانشگاه آکسفورد یک قرارداد همکاری امضا کرد تا این دو دانشگاه با همکاری هم نخستین مرکز مشترک جهانی نوآوری در زمینه هوش مصنوعی را تاسیس کنند که هدف آن پیشرفت دقت در پزشکی است.
این اقدام، قسمتی از برنامه راهبردی دانشگاه ملک عبدالعزیز برای بسط افق های همکاری و ارتقای موقعیت این دانشگاه و عربستان سعودی در سطح جهانی در زمینه نوآوری های علمی است.
این قرارداد به صورت مجازی توسط مقامات دانشگاه ملک عبدالعزیز و آکسفورد به امضا رسید.
قرار است این مرکز در هر دو دانشگاه تاسیس شود و پژوهشگران متخصص در زمینه هوش مصنوعی را گردهم آورد تا راهکارهای مبتکرانه و خلاقانه در زمینه هوش مصنوعی را برای کشف درمان های دقیق تر بیماری های نادر، اختلالات متابولیکی و بیماری های قلبی عرضه کنند.
انتظار می رود که این مرکز در توسعه سیستم راهبردی برای تحقیقات علمی و نوآوری در دانشگاه ملک عبدالعزیز خصوصاً در توسعه صنایع دارویی، یک جهش قابل توجه ایجاد کند.
اهداف و تولیدات این مرکز شامل ساخت و توسعه توانایی های انسانی در هوش مصنوعی و اکتشافات دارویی بوسیله تبادل دانشجو و برنامه های تابستانی، جلسات، سمینارها، کارگاه ها و مطالعات مرتبط میان دو دانشگاه می شود.
علاوه بر این، این مرکز روی تحقیق، توسعه و نوآوری برای کشف داروها نیز متمرکز خواهد شد.
منبع:

1399/07/13
13:43:51
5.0 / 5
1087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک