URLرفع چالشهای منطقه طرشت توسط ناحیه نوآوری شریف

رفع چالشهای منطقه طرشت توسط ناحیه نوآوری شریف

به گزارش كوتاه كننده لینك رئیس ناحیه نوآوری شریف با اعلان اینكه ۵۰۰ واحد فناور و دانش بنیان در ناحیه نوآوری شریف فعالیت می نمایند، اظهار داشت: در صدد رفع چالشهای منطقه هستیم.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، دکتر مجید دهبیدی پور در اولین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که امروز در محل کارخانه نوآوری با حضور معاون علمی و فناوری، شهردار و استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد ناحیه نوآوری شریف از سال ۱۳۷۹ شروع شد که در این ناحیه ۲ برج فناوری خصوصی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از این برج ها افتتاح شده است، اضافه کرد: مقرر است یکی دیگر از این برج ها بزودی رونمایی و شروع به کار کند.
دهبیدی پور با اشاره به اینکه در این ناحیه ۵۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان مستقر شده است، اضافه کرد: علاوه بر آن ۶ صندوق خطر پذیر، ۸ مرکز نوآوری، ۱۵ شتابدهنده و مرکز رشد، ۲ مرکز فضای کار اشتراکی و ۱۲ عرضه دهنده سرویس در این منطقه نوآوری شریف فعالیت می نمایند.
دهبیدی پور با اشاره به اینکه ما عوامل موفقیت۲۱ نواحی نوآوری در کشورهای مختلف را بررسی کردیم، اظهار داشت: ۴ عامل استقرار نواحی نوآوری در کنار زندگی و تفریح مردم، دارا بودن المان های شهری، حضور رهبران نوآور و مشوق های دولت محلی و ملی همچون عواملی بودند که در موفقیت های این نواحی نوآوری موثر بودند و ما هم تلاش کردیم ناحیه نوآوری شریف را بر این اساس راه اندازی نماییم.
رئیس ناحیه نوآوری شریف اظهار داشت: رویکرد ما برای استقرار شرکت های دانش بنیان در این ناحیه تجمیع آنها در مجتمع های فناوری بوده است.
به گفته دهبیدی پور، ما در این ناحیه بنا داریم مجتمع سازی شرکت های دانش بنیان را داشته باشیم تاهم افزایی شرکت ها ارتقا یابد.
وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های این ناحیه کاهش صدمه های زیست محیطی است، اظهار داشت: تعامل با مردم منطقه شریف و طرشت از برنامه های ما است که تابحال ۱۱۰۰ نفر ساعت کارگاه آموزشی و وبینار برای این مردم منطقه برگزار کردیم.
رئیس ناحیه نوآوری شریف عنوان کرد: در این ناحیه چالش هایی داریم که در صدد رفع آنها هستیم.
وی با اشاره به این چالش ها اظهار داشت: عدم وجود مناظر و المان های شهری، عدم دسترسی به داده ها و برق منطقه ای از چالش های این منطقه هستند. همینطور رها شدگی باغ های طرشت از دیگر مشکلات نواحی دور ناحیه نوآوری شریف به حساب می آید.


منبع:

1399/06/24
13:46:16
5.0 / 5
1083
تگهای خبر: سرویس , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک