URLتوسط یك استارت آپ انجام شد؛

طراحی عینك واقعیت مجازی برای رفع تنبلی چشم كودكان

طراحی عینك واقعیت مجازی برای رفع تنبلی چشم كودكان

به گزارش كوتاه كننده لینك محققان در یك تیم استارت آپی موفق به طراحی یك عینك واقعیت مجازی شدند كه به جای روش های سنتی درمان تنبلی چشم با بازی و انیمیشن، این بیماری را در كودكان ۴-۱۲سال رفع می كند.آریانا سلطانی، مدیر کسب و کار تیم استارت آپی تولید کننده «عینک های مجازی برای درمان تنبلی چشم» و تیم برگزیده در نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۲۰ در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: هم اکنون از روش های سنتی برای رفع تنبلی چشم کودکان از یک تا ۳ سال استفاده می شود ازاین رو در صدد بر آمدیم تا با طراحی عینک های واقعیت مجازی، بازی و اپلیکیشن های این عینک گامی به سمت تغییر روش سنتی برداریم.
وی با اشاره به اینکه در روش سنتی از پدهایی بنا به تشخیص پزشک برای رفع تنبلی چشم استفاده می شود، بیان نمود: در استفاده از این عینک ها، نیازی به پد نیست و کودک با عینک مجازی در خانه بنا به تشخیص پزشک می تواند در جهت رفع بیماری اقدام نمایند.
سلطانی عنوان کرد: در واقع این عینک مجازی یک کلینیک واقعیت مجازی است که بیماری تنبلی چشم کودک را با بازی و انیمیشن درمان می کند.
وی با تاکید بر اینکه در کنار طراحی بازی ها و انیمیشن های این عینک مجازی، از هوش مصنوعی برای تحلیل داده های روند درمانی کودک استفاده کردیم، اضافه کرد: این داده ها روند بهبودی کودک را برای پزشک مشخص می کند.
مدیر کسب و کار این تیم استارت آپی تصریح کرد: بر مبنای برآوردهایی که داشتیم، میانگین هزینه استفاده از روش سنتی برای یک بیمار بیشتر از هزینه استفاده از عینک های مجازی است؛ ازاین رو استفاده از این عینک ها به صرفه تر خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه این عینک ها نحوه کاربری راحتی در خانه دارند، اظهار داشت: هم اکنون بازی درمانی در واقعیت مجازی در کشور برای رفع تنبلی چشم وجود ندارد ازاین رو در کشور رقیبی نداریم؛ اما در کشورهای خارجی همچون اروپا و امریکا ۳ شرکت رقیب ما هستند ولی این عینک واقعیت مجازی مزیت هایی نسبت به این محصولات خارجی دارد.
وی با اشاره به مزیتهای عینک واقعیت مجازی برای درمان تنبلی چشم کودکان اظهار داشت: نمونه های خارجی علاوه بر قیمت بالای عینک های خارجی، وزن سنگینی دارند که برای کودک غیر قابل تحمل است.
سلطانی با اشاره به اینکه کودکان ۴تا۱۲ سال می توانند از این محصول استفاده کنند، بیان نمود: حالا این محصول به فروش رسیده و در صدد هستیم که آنرا صادر نماییم.
به گفته این محقق، این عینک مجازی تست های خویش را در یکی از بیمارستانهای تهران پس داده است و از اواخر سال قبل تا کنون ۳۰۰ کودک از این عینک ها بهره برده اند.
وی با اشاره به کارکرد این عینک اظهار داشت: این عینک واقعیت مجازی با محرک هایی که دارد سبب می شود سلول های خفته مغز را فعال کند تا چشم بهبود بیابد.
سلطانی اضافه کرد: تمام بازی، اپلیکیشن و ساختار عینک واقعیت مجازی به غیر از لنزها، ایرانی هستند ازاین رو قیمت پایینی دارد.

1399/05/29
13:40:12
5.0 / 5
1000
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک