URLمرحله دوم و سوم آزمایش بالینی واكسن كرونای آكسفورد در هند انجام می شوند

مرحله دوم و سوم آزمایش بالینی واكسن كرونای آكسفورد در هند انجام می شوند

به گزارش كوتاه كننده لینك مقامات بهداشتی هند تایید انجام آزمایش بالینی مرحله دوم و سوم واكسن كرونای دانشگاه ˮآكسفوردˮ در هند را صادر كردند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از هندوتایم، در حال حاضر، فاز دوم و سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد در انگلیس، فاز سوم در برزیل و فاز اول و دوم آزمایشات بالینی در آفریقای جنوبی در حال انجام می باشد.
هندی ها هم در این حوزه پیشی گرفته و سازمان کنترل داروی هند(DCGI ) به موسسه "سروم"(Serum) این کشور مجوز داد تا مرحله دوم و سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد که در هند "کووی شیلد"(Covishield ) نامگذاری شده است، صورت گیرد.
یک مقام ارشد وزارت بهداشت هند اظهار داشت: این شرکت باید پیش از آزمایش بالینی مرحله سوم، اطلاعات ایمنی که توسط هیات نظارت بر ایمنی داده ها(DSMB) ارزیابی شده است را به "سازمان مرکزی کنترل استاندارد داروها"(CDSCO) عرضه نماید.
طبق طرح مورد مطالعه، هر فرد به مدت ۴ هفته جدا، دو دوز از واکسن را دریافت خواهد نمود. (یک دوز در روز اول و دوز دوم در روز ۲۹ ام)
بعد از آن ایمنی واکسن در فواصل از پیش تعیین شده ارزیابی می شود.
۱۶۰۰ نفر در سنین بالای ۱۸ سال در ۱۷ محل حضور خواهند یافت تا آزمایش این مرحله واکسن هم روی آنها صورت گیرد.
هزینه هر دوز این واکسن کمتر از ۱۰۰۰ روپیه (حدود ۱۳ دلار) خواهد شد و اگر همه چیز خوب پیش برود، این موسسه می تواند تولید انبوه واکسن را تا ماه نوامبر(آبان) شروع کند. در مورد آزمایشات هم این موسسه گفته بیشتر از پنج هزار نفر برای آزمایشهای بالینی واکسن دانشگاه آکسفورد که توسط این موسسه در هند انجام می شود، ثبت نام کرده اند و تخمین می زند که آزمایشات تا آخر ماه آگوست شروع می شود.
منبع:

1399/05/13
22:32:49
5.0 / 5
1135
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک