URLادامه روند كاهش آلودگی هوا در اروپا به دنبال شیوع كووید-۱۹

ادامه روند كاهش آلودگی هوا در اروپا به دنبال شیوع كووید-۱۹

به گزارش كوتاه كننده لینك محققان آژانس فضایی اروپا با بررسی دوباره ماهواره های خود از ادامه كاهش آلودگی هوا در سرتاسر اروپا خبر دادند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، چندی پیش داده های ماهواره ای آژانس فضایی اروپا نشان داد كه آلودگی هوا در اروپا كاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
تجزیه و تحلیل های بیشتر این داده ها نشان داده است كه كاهش تمركز سطح "نیتروژن دی اكسید" در سرتاسر اروپا همچنان ادامه دارد.
این كاهش آلودگی هوا با تعطیلی شهرها و ماندن مردم در خانه مصادف شده كه به علت شیوع بیماری كووید-۱۹ همچنان ادامه دارد.
اطلاعات جدید ماهوراه "كوپرنیكوس سنتینل " (Copernicus Sentinel-۵P) آژانس فضایی اروپا از كشورهای اتحادیه اروپا نشان داده است كه بعضی از شهرها در مقایسه با همین زمان در سال گذشته، ۴۵ تا ۵۰ درصد در آلودگی هوا كاهش داشته اند.
ماهواره "كوپرنیكوس سنتینل-۵P" نخستین مأموریت از برنامه كوپرنیكوس به منظور نظارت بر آلودگی هوا است كه توسط آژانس فضایی اروپا(ESA) انجام می شود. این ماهواره، آلودگی هوا را با استفاده از ابزارهایی نظیر طیف سنج ماوراءبنفش، نور مرئی و مادون قرمز می سنجد.⠀⠀⠀⠀⠀.
دانشمندان "موسسه هواشناسی رویال هلند "(KNMI) طی ماه گذشته از داده های ماهواره "كوپرنیكوس سنتینل-۵P"، برای نظارت بر هوا و آلودگی آن در اروپا استفاده كردند.
تصاویر جدید این ماهواره نشان داده است كه غلظت نیتروژن دی اكسید از تاریخ ۱۳ مارس(23 اسفند) تا ۱۳ آوریل (25 فروردین) سالجاری میلادی، در مقایسه با همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ میلادی، در شهرهای مادرید، میلان و رم حدودا كاهش ۴۵ درصدی داشته است.
البته این میزان در پاریس به ۵۴ درصد می رسد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1399/02/02
13:21:24
5.0 / 5
1533
تگهای خبر: ابزار , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک