URLتوسط شركت ابوت ساخته شد

دستگاه تشخیص كووید-۱۹ در ۵ دقیقه

دستگاه تشخیص كووید-۱۹ در ۵ دقیقه

كوتاه كننده لینك: سازمان غذا و داروی آمریكا یك دستگاه تشخیص بیماری همه گیر كووید-19 را كه یك آزمایشگاه فشرده در یك دستگاه است و قادر می باشد كروناویروس جدید را در عرض 5 دقیقه تشخیص دهد، تایید نمود.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، سازمان غذا و داروی آمریكا(FDA) تلاش نموده است با مجوز دادن به انجام آزمایش های مربوط به تشخیص و درمان و تولید واكسن برای بیماری كووید-۱۹ به مقابله با این بیماری همه گیر جهانی و جلوگیری از شیوع گسترده آن بپردازد.
حالا یكی از تازه ترین های دستگاه های تشخیص كووید-۱۹ ممكنست گامی بزرگ به جلو در مبارزه با این بیماری باشد. شركت "ابوت"(Abbott) مجوز استفاده اضطراری را برای دستگاه جدید خود كه در واقع یك آزمایشگاه فشرده شده در یك جعبه است، دریافت كرده است. این دستگاه می تواند در عرض پنج دقیقه وجود كروناویروس جدید را تشخیص دهد و طی ۱۳ دقیقه نتایج كاملاً واضحی عرضه نماید.
مهم تر از همه این است كه این دستگاه از معدود دستگاه ها در نوع خود است كه پرتابل است و می تواند در خارج از بیمارستان مورد استفاده قرار گیرد.
رمز موفقیت این دستگاه، استفاده از آزمایش مولكولی است كه به دنبال بخش كوچكی از RNA ویروس "SARS-CoV-۲" می گردد و برای تشخیص بیماری كووید-۱۹ به شناسایی آن بخش می پردازد.
شركت سازنده می گوید سایر روش های آزمایش ساعت ها یا روزها به طول می انجامند تا نتایج پایداری به دست دهند.
"ابوت" در حال افزایش تولید و تولید انبوه دستگاه خود است و انتظار دارد از هفته آینده روزانه ۵۰ هزار دستگاه را در آمریكا تحویل دهد.
یكی از بزرگترین مزایای این دستگاه كه از آزمایش مولكولی استفاده می نماید، این است كه می تواند در مطب پزشكان و اتاق های اورژانس به شكل گسترده در دسترس قرار گیرد.
افزایش دسترسی به این دستگاه می تواند به تشخیص هرچه دقیق تر و بیشتر این بیماری همه گیر جهانی كمك نماید و اطمینان حاصل شود كه افراد مبتلا در اسرع وقت از مراقبت های مناسب بهداشتی برخوردار می شوند و در نتیجه از شیوع گسترده آن جلوگیری می شود.
منبع:

1399/01/10
13:46:08
5.0 / 5
1540
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک