URLمریخ نورد ناسا آماده سفر به مریخ شد

مریخ نورد ناسا آماده سفر به مریخ شد

كوتاه كننده لینك: ناسا كار نصب اجزا و آزمایش بخش های نهایی مریخ نورد پشتكار خودرا كه قبلاً به مریخ نورد 2020 مشهور بود، تقریباً به انتها رسانده است.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دیجیتال ترندز، مقرر است مریخ نورد پشتكار پس از رسیدن به این سیاره سرخ رنگ فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی مفصلی را در سطح مریخ انجام دهد.
از جمله آخرین بخش های مورد آزمایش قرار گرفته این مریخ نورد می توان به سیستم سیم كشی برقی آن اشاره نمود. مقرر است برای تكمیل این بررسی لوله هایی بر روی مریخ نورد مذكور نصب شود كه وظیفه آنها جمع آوری و نگهداری نمونه های جمع آوری شده از سطح مریخ است.
نمونه های مورد اشاره در بازگشت مریخ نورد مذكور به كره زمین مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. این مریخ نورد دارای هفت موتور است و سه هزار بخش مختلف برای آن در نظر گرفته شده كه همچون آنها می توان به یك بازوی رباتیك پیشرفته اشاره نمود.
بازوی رباتیك مذكور نمونه هایی از سنگ های سطح مریخ را جمع آوری كرده و آنها را پس از مهر و موم كردن در داخل یك قوطی به زمین منتقل می كند. برخی از این سنگ ها با استفاده از یك مته از زیر سطح مریخ جمع آوری خواهند شد.


منبع:

1399/01/05
13:31:51
5.0 / 5
1850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک