URLبه صورت آزمایشی؛

واكسن چینی كرونا به داوطلبان تزریق شد

واكسن چینی كرونا به داوطلبان تزریق شد

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران چینی واكسن آزمایشی كرونا را كه توسط پژوهشگران نظامی این كشور تولید شده با موفقیت به داوطلبان تزریق كردند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از گلوبال تایمز، افرادی كه این واكسن به آنها تزریق شده همگی ساكنان دائمی شهر ووهان چین بوده و بین ۱۸ تا ۶۰ سال سن داشته اند. داوطلبان مورد اشاره به سه گروه كه هر یك ۳۶ عضو داشتند، تقسیم شدند.
این افراد به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد و پژوهشگران ظرف مدت ۶ ماه واكنش واكسن در بدن این افراد را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند. بدین سبب نباید انتظار داشت كه این واكسن در آینده نزدیك در دسترس قرار بگیرد.
تولید این واكسن با همكاری شركت زیست فناوری چینی CanSino Biologics و یك گروه تحقیقاتی به رهبری چن وی صورت گرفته است. چن وی متخصص مقابله با خطرات زیست محیطی و كنترل شرایط در آكادمی نظامی علوم پزشكی چین و ژنرال برجسته ارتش چین است.
مجموع این گروه از اواخر ژانویه در ووهان مستقر شده و بررسی های خود دراین زمینه را آغاز نموده اند.
اعضای این گروه قبل از این موفق به تولید واكسن ابولا هم شده بودند. افراد داوطلب در این طرح لزوماً به ویروس كرونا مبتلا نیستند و هدف از انجام آزمایش های مذكور بررسی این مساله است كه آیا با تزریق واكسن آنتی بادی های مورد نیاز برای نابودی ویروس كرونا در بدن تولید شده و در مقابل این ویروس مصونیت به وجود می آورد یا نه.
بر اساس برآورد پژوهشگران چینی آماده سازی نهایی این واكسن حداقل یك سال به زمان نیاز دارد ولی ممكنست برخی داروها و فرآورده های در رابطه با آن جهت استفاده سریع و ضروری تا پیش از اختتام سال ۲۰۲۰ در دسترس قرار بگیرند.


منبع:

1399/01/03
11:59:28
5.0 / 5
1743
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک