URLوقتی هوش مصنوعی، برنامه غذایی را تعیین می كند

وقتی هوش مصنوعی، برنامه غذایی را تعیین می كند

كوتاه كننده لینك: هوش مصنوعی می تواند با كمك به انتخاب و تركیب طعم های گوناگون، در صنایع غذایی موثر باشد و به بررسی و انتخاب غذاها كمك نماید.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، هوش مصنوعی به مرور زمان به یكی از بخش های عادی زندگی انسان ها در قرن 21 تبدیل می شود. مردم هم اكنون از خاصیت های هوش مصنوعی در تلفن های همراه و دستیارهای صوتی خود استفاده می نمایند. گسترش كاربرد هوش مصنوعی، به شكل گیری این سوال می انجامد كه بعد از این چه پیش خواهد آمد؟

هوش مصنوعی در صنایع غذایی
هوش مصنوعی با راه یافتن به شخصی ترین جنبه های زندگی انسان ها، روش زندگی آنها را تغییر می دهد. یكی از بهترین نمونه های تاثیر هوش مصنوعی بر زندگی انسان ها، به كارگیری آن در صنایع غذایی است.
غول های فناوری مانند "گوگل" و "آی بی ام" هم اكنون با پژوهش و ایجاد راهكارهای عملی، به پیشرفت هوش مصنوعی كمك می كنند. برای مثال، آی بی ام از هوش مصنوعی برای تركیب طعم ها و تولید دستور غذاهای جدید كمك می گیرد. یكی از مشهورترین شركت های غذایی موسوم به "مككورمیك" (McCormick) با آی بی ام همكاری می كند تا محصولاتی را با كمك هوش مصنوعی عرضه نماید.
این دو شركت با یكدیگر به همكاری پراخته اند تا الگوریتمی مبتنی بر هوش مصنوعی عرضه كنند كه مجموعه بزرگی از داده ها را به كار می گیرد تا بینش های هوشمندانه ای را برای آزمایش های مربوط به طعم عرضه نماید. ایجاد یك طعم جدید را می توان هم در حوزه علم و هم در حوزه هنر در نظر گرفت. حتی كوچكترین تغییر در نسبت مواد تشكیل دهنده می تواند طعم خاصی را به وجود بیاورد و یا از بین ببرد. به همین دلیل، این روند طولانی، به محاسبات و آزمایش های بسیاری نیاز دارد كه در صورت نبودن هوش مصنوعی ممكنست سال ها زمان ببرند.
بینش های مبتنی بر هوش مصنوعی، با تغییر داده ها تكامل می یابند و امكان تصمیم گیری هوشمندانه تر، بررسی چندین طعم و انتخاب بهترین جایگزین را فراهم می كنند. هوش مصنوعی در این عرصه به كار گرفته می شود تا به شناسایی سریع تر و كارآمدتر الگوریتم ها كمك نماید و طعم ها را با كمك یادگیری ماشینی مورد بررسی قرار دهد.
اگر هوش مصنوعی بتواند طعم غذا را با موفقیت پیش بینی كند، در حوزه های بسیاری كاربرد خواهد داشت و به بهبود زندگی انسان ها كمك خواهدنمود.
روش دیگری كه به هوش مصنوعی در تغییر غذا كمك می نماید، استفاده از برنامه غذایی مبتنی بر داده ها است. حتی اگر رژیم های غذایی مبتنی بر هوش مصنوعی هنوز در مراحل ابتدایی خود باشند، این فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و شاید به زودی نرم افزاری ارائه شود كه بتواند برنامه های غذایی را به صورت شخصی سازی شده عرضه نماید.
برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی، بر یادگیری ماشینی و تحلیل داده ها تكیه خواهند داشت تا بتوانند برنامه های غذایی مخصوص به دستگاه گوارش را عرضه كنند. هوش مصنوعی، متابولیسم بدن كاربر و دستگاه گوارش او را بررسی می كنند تا یك برنامه غذایی ایده آل و متناسب با نیازهای كاربر عرضه كنند.
شاید تغییراتی از این دست بتوانند با پیش گیری از بروز دیابت، بیماری قلبی و مشكلات ناشی از سوءتغذیه، زندگی میلیون ها نفر را نجات دهند. شخصی سازی برنامه غذایی می تواند به كاربران كمك نماید تا به وزن مورد نظر خود برسند.
ممكنست خیلی از متخصصان تغذیه با توجه به این فناوری ها، خودرا در معرض خطر از دست دادن شغل ببینند برای اینكه برنامه های غذایی مبتنی بر هوش مصنوعی، سریع تر و كارآمدتر عمل می كنند. این سیستم ها با تكامل هوش مصنوعی می توانند تصمیمات هوشمندانه تری بگیرند كه مبتنی بر مجموعه بزرگی از داده ها است و ذهن انسان از عهده آن برنمی آید.
منبع:

1398/12/18
14:08:48
5.0 / 5
1467
تگهای خبر: آزمایش , تلفن , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک