URLتوسعه تلسكوپ های جدید برای مطالعه پدیده های نجومی

توسعه تلسكوپ های جدید برای مطالعه پدیده های نجومی

كوتاه كننده لینك: دانشمندان به زودی توسط ابزار جدیدی به مطالعه زیست فرازمینی خواهند پرداخت؛ چونكه گروهی از دانشمندان در حال توسعه تلسكوپ های جدیدی به نام ˮپانوستیˮ(PANOSETI) هستند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، تیمی از اخترشناسان "دانشگاه كالیفرنیا سن دیگو"، "دانشگاه كالیفرنیا بركلی"، "دانشگاه رصدخانه كالیفرنیا"، "دانشگاه هاروارد" و "موسسه فناوری كالیفرنیا" در حال ساخت تلسكوپ های جدیدی جهت بررسی "زیست فرازمینی"(extraterrestrial life)، پدیده های نجومی جدید و سیگنال هایی از فضای عمیق هستند.
اخیراً پژوهشگران نصب نمونه اولیه دو تلسكوپ برای تصویربرداری از كل آسمان را در "رصدخانه لیك" در نزدیكی سن خوزه، كالیفرنیا، به انتها رسانده اند. این دو تلسكوپ از صدها تلسكوپی هستند كه مقرر است دانشمندان طی پروژه ای به نام "پانوستی" توسعه دهند.
بگفته اخترشناسان این تلسكوپ ها به صورت دوتایی ساخته می شوند تا بتوانند یك منطقه خاص را بهتر پوشش دهند. دو فناوری خاص در این تلسكوپ ها به كار رفته است كه می توان به یك لنز پلاستیكی سبك نوآورانه كه مشابه صفحات فرنل در فانوسهای دریایی است اشاره نمود كه می تواند نور مادون قرمز را متمركز كند. فناوری دیگر، آشكارسازهای بسیار سریع مادون قرمز است.
قطر هر تلسكوپ یك و نیم فوت است و دارای میدان دید بسیار گسترده ۱۰ درجه در ۱۰ درجه است. این تیم همین طور در حال توسعه چند دوربین پیشرفته برای هر تلسكوپ هستند كه می تواند دقیقاً هنگام رسیدن هر فوتون را اندازه گیری نماید.
منبع:

1398/12/15
22:16:35
5.0 / 5
1550
تگهای خبر: ابزار , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک