URLبررسی های جدید نشان می دهد؛

فناوری تشخیص چهره قادر به درك احساسات نیست

فناوری تشخیص چهره قادر به درك احساسات نیست

كوتاه كننده لینك: باوجود پیشرفت فناوری تشخیص چهره، سیستم های مبتنی بر این فناوری هنوز نمی توانند احساسات انسانی را به دقت تشخیص دهند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از تك اكسپلوریست، بررسی های پژوهشگران نشان میدهد كه دستگاه های تشخیص هویت در درك احساسات و عواطف انسانی خطا می كنند و به برآوردهای آنها دراین زمینه نمی توان اعتماد كرد.
تحقیقی كه دراین زمینه در دانشگاه اوهایو انجام شده، ثابت می كند دستگاه های مورد اشاره به سبب ضعفشان در بررسی وضعیت و حالات چهره انسان ها، عواطف و احساسات آنها را هم به غلط درك كرده و این اطلاعات را به اشتباه تفسیر می كنند. از همین رو باید برای درك دقیق عواطف انسانی سیستم های تشخیص چهره ارتقا یابند.
پژوهشگران دانشگاه اوهایو می گویند در آینده باید سیستم های احراز هویت دقیق تر شوند و با ظرافت بیشتری حركات عضلات صورت افراد را بررسی نمایند تا بتوانند احساسات انسانی را به درستی درك كنند.
آنها معتقدند كه دراین زمینه باید به تفاوت های فرهنگی و هویتی ملل مختلف نیز توجه گردد. باید توجه داشت كه لبخند زدن لزوماً به معنای شادی نیست و هر فرد شادمان هم لزوماً لبخند نمی زند و پس اتكای صرف به دستگاه های تشخیص هویت انسان ها را به بیراهه می برد.


منبع:

1398/12/01
13:26:33
5.0 / 5
1772
تگهای خبر: سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک