URLبهبود بیماری آلزایمر با نانوذرات

بهبود بیماری آلزایمر با نانوذرات

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران در یك شركت توانستند با استفاده از نانوذرات، بیماری آلزایمر را بهبود دهند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یكی از شركت های فعال در حوزه نانوزیست فناوری، پتنت مربوط به روش درمانی برای كمك به بیماران عصبی نظیر آلزایمر با كمك نانوذرات را در دفتر اختراعات آمریكا به ثبت رسانده است.
شركت آفیوس (Aphios) پتنت مربوط به نانوذرات خوراكی برای درمان بیماری های عصبی را در دفتر اختراعات آمریكا به ثبت رساند. این شركت اعلام نمود كه پتنتی با شماره ۱۰۴۸۵۷۶۶ را برای یك محصول خوراكی حاوی نانوذرات بمنظور درمان بیماری های عصبی نظیر هانتینگتون، پاركینسون، ام اس، سندروم داون و آلزایمر در دفتر USPTO به ثبت رسانده است.
نانوذرات « Bryostatin-۱ » كه در این دارو استفاده شده به سرعت عملكرد شناختی را در موش های مبتلا به آلزایمر بازیابی می كند. همین طور این نانوذرات سبب بهبود سندروم داون در این موش ها شده است.
بیماری های عصبی نظیر سندروم داون، آلزایمر و دیگر بیماری های انسفالوپاتی های اسنفجی بعنوان مشكلات اساسی برای انسان شناخته شده اند. هم اكنون، روش های درمانی محدودی برای این بیماری ها وجود دارد. از ین جهت، این شركت به دنبال ارائه روشی است كه بتوان به شكلی ساده به این بیماران كه معمولا كهنسال نیز هستند، كمك كرد.
كاستور از پژوهشگران این پروژه می گوید: بسیار مطلوب است كه بتوان روشی ساده برای درمان این بیماران ارائه كرد كه نیاز به مراقبت های ویژه نداشته باشد. مطالعات سازوكار این روش درمانی نشان میدهد كه استفاده از نانوذرات Bryostatin-۱ می تواند بوسیله ایزوفرم های PKC از سیستم عصبی محافظت كند. فرآیندهای ضدالتهابی و رگ زایی و همین طور جایگزین بی آمیلوئید همچون اثرات این دارو هستند.
جاناتان استیون الكساندر از مخترعان این فناوری می گوید: ما مرحله دیگری به درمان آلزایمر نزدیك شدیم. نتایج كار ما نشان داد كه نانوذرات Bryostatin-۱ می توانند در موش ها موثر واقع شوند. این نانوذرات برای نخستین بار بهبود وابسته به دوز را در پروسه درمان نشان دادند. موش هایی كه از این نانوذرات بهره برده بودند تفاوت مدلول داری در دستیابی به وظایف از پیش تعیین شده از خود نشان دادند.
شركت آفیوس یك شركت زیست فناوری بوده كه روی توسعه پلتفورم های سبز كار می كند. تمركز این شركت به رهایش دارو با استفاده از فناوری نانو است.


منبع:

1398/10/25
16:37:11
5.0 / 5
1401
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک