URLاستفاده از نمایشگر در بطری نوشابه!

استفاده از نمایشگر در بطری نوشابه!

كوتاه كننده لینك: شركت ˮكوكاكولاˮ در برنامه جدید تبلیغاتی خود روی بطری های نوشابه از یك فناوری بهره برده تا شمشیرهای لیزری شخصیت های سری فیلم های مشهور جنگ ستارگان روی بطری ها بدرخشد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، با توجه به اینكه قسمت جدید فیلم جنگ ستارگان از ۲۰ دسامبر پخش می شود و با شهرت و طرفدارانی كه این فیلم به خصوص در كشور آمریكا دارد، طبیعی است كه محصولات زیادی را ببینیم كه خودرا با این فیلم تبلیغ كنند.
حالا بطری های كوكاكولا نمونه های بی نظیری از این نمونه هستند. در بطری های نوشابه این شركت از تصویر شخصیت های اصلی این فیلم موسوم به "ری" و "كایلو رن" همراه با شمشیرهای نوری آنها استفاده شده است كه هر زمان برچسب این بطری ها لمس شود، شمشیرها روشن می شوند.
اگر نمی دانید چه جادوی فضایی اجازه این كار را می دهد كه شمشیرهای "ری" و "رن" روی برچسب بطری روشن شود، جواب دیودهای نورگسیل ارگانیك(OLED) است. از همین فناوری در نمایشگرهای تلفن های هوشمند و تلویزیون های نسل جدید استفاده می شود.
دیود نورگسیل ارگانیك یا اُلِد، نوعی دیود نورافشان(LED) است كه در آن لایه الكترولومینسانس، یك لایه بسیار نازك از تركیبی آلی است كه در واكنش به جریان الكتریكی، نور منتشر می كند. این لایه نیمه هادی آلی بین دو الكترود قرار دارد كه حداقل یكی از آنها شفاف است. اولد برای ساختن نمایشگر دیجیتال در دستگاه هایی مانند تلویزیون، نمایشگر كامپیوتر، تلفن همراه و كنسول های بازی دستی استفاده می شود.
نمایشگر اولد بدون نور پس زمینه كار می كند، برای اینكه خودش نور تولید می كند. بدین سبب اولد می تواند رنگ عمیقاً سیاه را نشان دهد و نازك تر و سبك تر از نمایشگر كریستال مایع(ال سی دی) است و در نور محیطی كم(مانند اتاق تاریك) نسبت كنتراست بیشتری نسبت به LCD دارد. به عبارت دیگر، اولد عمق رنگ بیشتری دارد. عملكرد نمایشگرهای OLED، اساساً با نمایشگرهای LCD متفاوت می باشد.
فناوری برچسب های درخشان توسط یك استارتاپ مستقر در برلین به نام "اینورو"(Inuru) ابداع شده است. هر بطری شامل یكی از برچسب های هوشمند این شركت است. برچسب ها دارای یك باتری چاپ شده داخلی و دیودهای مورد نیاز برای روشن شدن هستند. با لمس كردن برچسب، شما یك مدار را كامل می كنید كه به نوبه خود جریان الكتریكی را به دیودها می فرستد.
طبق گفته "اینورو"، باتری چاپی می تواند حداقل ۵۰۰ بار شمشیرها را روشن كند.
این شركت ادعا می كند كه این دیودها سازگار با محیط زیست هستند، برای اینكه بدون استفاده از فلزات خاكی كمیاب ساخته می شوند.
ایده استفاده از شخصیت های جنگ ستارگان آن هم به این صورت، یكی از كاربردهای هوشمندانه برچسب های هوشمند است و این شركت آینده این فناوری را در صنایع بسته بندی، تبلیغات، لوازم خانگی و موارد دیگر می بیند.
در نهایت متأسفانه اگر می خواهید دست خودرا روی برچسب یكی از این بطری ها كه به صورت محدود تولید می شوند، بگذارید، باید سفری به كشور سنگاپور داشته باشید.
هم اكنون كوكاكولا می خواهد تنها هشت هزار بطری از این نوع را بعنوان قسمتی از تبلیغات خود و قسمت جدید فیلم جنگ ستارگان عرضه نماید.
مانند بیشتر فناوری ها احتمالاً با ارزان تر شدن این فناوری شاهد افزایش این نوع برچسب ها در آینده نزدیك خواهیم بود.
منبع:

1398/09/16
23:47:45
5.0 / 5
1335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک