URLپشتك وارو زدن ربات های ام آی تی را ببینید! بعلاوه فیلم

پشتك وارو زدن ربات های ام آی تی را ببینید! بعلاوه فیلم

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ، ویدئویی از ربات های چهارپای خود منتشر نموده اند كه آنها را در حال پشتك زدن و حركات ورزشی هماهنگ نشان میدهد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی"(MIT) با استفاده از مینی ربات های خود موسوم به "ربات های مینی چیتا"(mini cheetah robots)، نمایشی خارق العاده را در محوطه این دانشگاه برگزار كردند.
آنها ویدئوی جدیدی را منتشر نموده اند كه این حیوانات رباتیك را در حال پشتك زدن، پریدن و دویدن دنبال یك توپ فوتبال نشان میدهد.


هر یك از این ربات ها كه قابل كنترل ازراه دور هستند، حدود ۹ كیلوگرم وزن دارند و می توانند به سرعت شش مایل در هر ساعت برسند.
به گفته پژوهشگران، ربات های مینی چیتا طوری طراحی شده اند كه حدودا غیرقابل تخریب باشند. آنها می توانند هر لطمه كوچكی را ترمیم كنند.


"سانگبای كیم"(Sangbae Kim)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: طراحی این ربات ها به شكلی است كه بتوانند تاثیر پرش و فرود را بپذیرند.
این ویدئو نشان میدهد كه ربات های مینی چیتا می توانند با كنترل ازراه دور، در محوطه دانشگاه جست و خیز كنند. ربات ها در این آزمایش توانستند یك رقص هماهنگ را به نمایش بگذارند، توانایی های خودرا در ژیمناستیك نشان دهند و به بازی فوتبال ملحق شوند.


كیم افزود: ما امیدواریم كه ربات ها در نهایت بتوانند از موانع عبور كنند و هر كدام با الگوریتم متفاوتی كنترل شوند تا تاثیر هر یك از راهبردها مورد بررسی قرار بگیرند.
نیروی پای هر یك از ربات ها، با سه موتور الكتریكی كم هزینه كنترل می شود كه تجهیزات آنها در صورت لطمه دیدن، قابل تعویض هستند.


"بنجامین كاتز"(Benjamin Katz)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: در صورتیكه بخواهیم بازوی دیگری را به ربات ها اضافه نماییم، فقط كافی است سه یا چهار موتور دیگر به آنها اضافه شوند.
پژوهشگران ام.آی. تی تلاش نموده اند تا قابلیت انجام دادن كشش و حركاتی شبیه به حركات یوگا را نیز در ربات ها قرار دهند تا ربات ها به تعادل برسند.


كاتز اضافه كرد: از آنجائیكه این ربات ها بسیار محكم هستند، بسادگی نمی شكنند و هزینه تعمیر كمی دارند، می توان آزمایش های گوناگونی را با آنها انجام داد.
پروژه ربات های مینی چیتا، در ماه مه در نشست بین المللی "IEEE" ارائه خواهد شد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/08/18
14:56:26
5.0 / 5
1254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک