URLدبیر ستاد نانو :

صنعت باید برای رفع نیازهایش به شركتهای دانش بنیان رجوع كند

صنعت باید برای رفع نیازهایش به شركتهای دانش بنیان رجوع كند

به گزارش كوتاه كننده لینك دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اظهار داشت: شركتهای دانش بنیان از دل دانشگاه ها بیرون آمده، بدین جهت باید صنعت برای رفع نیاز خود به شركتهای دانش بنیان رجوع كند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، دكتر سعید سركار امروز در مراسم انعقاد چهار قرارداد همكاری میان شركت های دانش بنیان و بخش های صنعتی كه در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه نانو انجام شد اظهار داشت: انعقاد این قراردادها سبب پیوند میان فناوران و شركت های دانش بنیان با صنایع بزرگ است.
وی با تاكید بر اینكه اگر نانو فناوری نتواند خودرا به صنایع بزرگ وصل كند به جایی نمی رسیم، اظهار داشت: اگر نتوانیم شركت های صنعتی بزرگ را به شركت های دانش بنیان متصل نماییم چشم انداز سند فناوری نانو كه تولید ثروت و رفاه برای مردم است محقق نمی گردد.
وی اشاره كرد: معتقدیم كه اگر بخواهیم نانو فناوری در زندگی روزمره مردم وارد شود و كیفیت زندگی آنها را ارتقاء دهد باید بتوانیم نانو فناوری را در محصولات صنعتی مرسوم وارد نماییم.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاكید بر اینكه فناوری نانو كیفیت محصولات و كارایی آنها را ارتقاء می دهد و رقابت پذیری بنگاه ها و صنایع بزرگ در عرصه بین المللی را تحت تاثیر قرار می دهد اظهار داشت: برنامه راهبردی ۱۰ ساله دوم ستاد نانو تمركز بر صنعتی سازی است و برای این منظور برنامه های مختلفی را اجرایی كرده ایم كه راه اندازی شبكه تبادل فناوری یكی از این برنامه هاست.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو راه اندازی مركز صنعتی سازی نانو فناوری از دیگر برنامه های ستاد به حساب می آید اظهار داشت: این مركز پایگاهی برای حضور شركت های دانش بنیان است تا بتوانند ارتباط میان دانشگاه و صنعت را برقرار كند.
وی با تاكید بر این كه بحث های زیادی برای ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه در دنیا شده است، اظهار نمود: این بحث ها در كشورهای پیشرفته قوام خودرا دارد، چونكه دانشگاه و صنعت بعنوان موجود دوقلوی به هم چسبیده متولد می شود.
وی با اشاره به اینكه سایر كشورهای پیشرفته همواره بخش صنعت از دانشگاه جدا نیست اظهار داشت: ما نمی توانیم الگوی این كشورها را پیاده سازی نماییم برای اینكه از ابتدا این دو ارتباط نداشتند و اگر هم داشتند در نهایت با دلخوری بوده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانوگفت: شركت های دانش بنیان از دل دانشگاه ها بیرون آمده اند بدین جهت می توانند حلقه واسط بین صنعت و دانشگاه باشند. صنعت می بایست برای رفع نیاز خود به این شركتها بازگشت كند.


منبع:

1398/07/20
14:57:42
5.0 / 5
1153
تگهای خبر: تولید , شبكه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک