URLتولید برچسب های ساده و سبك برای محصولات اینترنت اشیا

تولید برچسب های ساده و سبك برای محصولات اینترنت اشیا

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران دانشگاه ام آی تی روشی برای تبدیل برچسب های آر اف آی دی به سنسورهای ساده و سبك یافته اند كه در حوزه اینترنت اشیا قابل استفاده هستند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، برچسب های مورد اشاره با استفاده از سلولهای نازك خورشیدی پروسكایت تولید شده اند و هدف از طراحی آنها تولید حسگرهایی ارزان قیمت است كه بدون باتری برای ماه ها و حتی سال ها قابل استفاده باشند.
بر اساس پیش بینی های پژوهشگران، تعداد محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا كه به راحتی از قابلیت اتصال به شبكه های كامپیوتری و تبادل داده برخوردار می باشند، تا سال ۲۰۲۵ به ۷۵میلیارد واحد می رسد. این حجم از محصولات اینترنت اشیا به حسگرهایی برای جمع آوری، ذخیره سازی و انتقال داده نیاز دارند و این امر مستلزم مصرف انرژی زیادی است.
این كار بوسیله باتری های عادی گران و سنگین و نیز سیم كشی ممكن نیست و از همین رو طراحی سنسورهای خورشیدی سبك و ارزان در دستور كار دانشمندان قرار گرفته است. از این حسگرها می توان برای سنجش و كنترل دائمی دمای هوا، میزان طوبت و غیره بهره برد.
در این برچسب های مدارهای الكترونیكی كار گذاشته شده كه قادر به تبادل سیگنال های الكترونیكی بوده و اطلاعات ذخیره شده در تراشه های خودرا به همین شیوه منتقل می كنند. برچسب های مورد اشاره می توانند كاربردهای امنیتی، مراقبت و ردگیری داشته باشند و برای قیمت گذاری و خرید سریع كالا هم به كار روند.


منبع:

1398/07/08
20:58:07
5.0 / 5
1351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک