URLتبدیل كربن دی اكسید به سوخت با كمك طلای سیاه نانو

تبدیل كربن دی اكسید به سوخت با كمك طلای سیاه نانو

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران ˮمؤسسه تحقیقات بنیادی تاتاˮ(TIFR) هند در مطالعه اخیراشان موفق به استفاده از ˮطلای سیاه نانوˮ(black nano gold) برای تبدیل كربن دی اكسید به سوخت و تصفیه آب دریا به آب شرب شدند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، دانشمندان هندی اعلام كردند كه می توانند "طلای زرد"(golden gold) را با تغییر نانو ذرات طلا و تغییر فاصله بین آنها، به طلای سیاه تبدیل كنند. با كمك انرژی خورشیدی، "طلای سیاه نانو"(black nano gold) می تواند بعنوان یك روش برای تبدیل كربن دی اكسید به سوخت و دفع آب نمك دریاها مورد استفاده قرار گیرد و بدین سبب می تواند روشی مناسب برای مبارزه با گرم شدن كره زمین باشد.
پژوهشگران این مطالعه گفتند: مانند یك درخت طبیعی كه از كربن دی اكسید، نور خورشید و آب برای تولید غذا استفاده می نماید، طلای سیاه توسعه یافته نیز همانند یك درخت مصنوعی از كربن دی اكسید، نور خورشید و آب برای تولید سوخت استفاده می نماید و از این سوخت نیز ما می توانیم برای خودروهایمان استفاده نمائیم.
بطور قابل توجه می توان از طلای سیاه بعد از منتشر كردن گرمایی كه از نور خورشید جذب كرده برای تبدیل آب دریا به آب شرب استفاده نمود. دی اكسید كربن توسط صنایع غذایی، صنعت نفت و صنایع شیمیایی استفاده می شود.
بخار آب، دی اكسید كربن، متان و ازن مؤثرترین گازهای گلخانه ای هستند. با وجودی كه نمی توان بطور دقیق مشخص كرد كه سهم هر كدام از این گازها در اثر گلخانه ای زمین چقدر است اما بطور كلی كربن دی اكسید بین گازهای گلخانه ای ناشی از صنعت و كشاورزی بیشترین سهم را درباب پدیده گرمایش زمین دارد.
"ویوك پولشیتیوار"(Vivek Polshettiwar) نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار دانشكده شیمی اظهار داشت: روزی خواهد آمد كه شركت ها به سبب انتشار گازهای گلخانه ای با مالیات مواجه خواهند شد بدین سبب تمام دولت ها باید به دنبال راه هایی برای تبدیل دی اكسید كربن به سوختی پاك باشند.
منبع:

1398/04/25
15:57:24
5.0 / 5
1576
تگهای خبر: شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک