URLاستفاده از فناوری هوش مصنوعی جهت بررسی بهتر بیماری ها

استفاده از فناوری هوش مصنوعی جهت بررسی بهتر بیماری ها

به گزارش كوتاه كننده لینك دانشمندان اخیراً اعلام نموده اند كه می توان از فناوری هوش مصنوعی و میكروسكوپی برای درك و بررسی بهتر و عمقی بیماری ها استفاده نمود.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، پژوهشگران "دانشگاه كارنگی ملون"(Carnegie Mellon University) و "دانشگاه ویرجینیا میسون"(Virginia Mason) ایالات متحده آمریكا در مطالعه اخیر خود دریافته اند استفاده از فناوری هوش مصنوعی و میكروسكوپی می تواند به آنها كمك بزرگی در درك بهتر بیماری ها كند.
دانشمندان می توانند با مطالعه تصاویر دو بعدی اطلاعات خوبی درباره سلول ها به دست آورند اما "فناوری میكروسكوپ ۳ بعدی"(۳D microscope technology) می تواند داده های فراوانی كه امكان دارد مدتها طول بكشد تا كشف كنند را در اختیارشان بگذارد.
محققان این مطالعه در اینباره گفتند: این روش ما را قادر می سازد تا داخل سلول ها را به دقت بررسی نماییم.
ریزنگاری یا میكروسكوپی(Microscopy) رشته فنی مربوط به استفاده از میكروسكوپ برای دیدن اشیایی است كه با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیستند.
آنها طی این مطالعه واقعیت مجازی را با "میكروسكوپ انبساطی"(expansion microscopy) كه نمونه ها را صد برابر بزرگ تر می كند جهت بررسی داده های سلولی، تركیب كردند. هنگامی كه سلول ها تصویر برداری شد دانشمندان آنها را برچسب گذاری كردند و آنها را به داده تبدیل كردند. این یك روش متداول برای تبدیل اطلاعات ۲ بعدی به محیط های ۳ بعدی است.
این روش می تواند روشی تأثیرگذار در علم پزشكی باشد. این ابزار "ExMicroVR" نام دارد و پژوهشگران امیدوارند بتوانند از آن برای درك بهتر بیماری ها و یافتن روش های درمانی مناسب تر استفاده كنند.1398/03/26
15:01:02
5.0 / 5
1364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک