URLجریمه موتورهای پر سر و صدا با دوربین صداسنج پلیس

جریمه موتورهای پر سر و صدا با دوربین صداسنج پلیس

به گزارش كوتاه كننده لینك اگر تا به امروز جریمه های رانندگی محدود به تخلفات مربوط به سرعت بوده است، از این پس شاهد جریمه رانندگان موتورسیكلت ها و خودرو های پرسروصدا هم خواهیم بود.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، برخی موتورسواران در انگلیس به استفاده از موتورسیكلت های پرسروصدا علاقه دارند، اما این سروصدا برای خیلی از مردم آزاردهنده است. از همین رو پلیس انگلیس می خواهد به صورت آزمایشی از دوربین پیشرفته تازه ای استفاده نماید كه به صورت خاص برای سنجش میزان سروصدای وسایل نقلیه طراحی و تولید شده است. این دوربین ها هم مانند دوربین های سرعت سنج در كنار جاده نصب می شوند و به صورت ۲۴ ساعته به كنترل میزان سروصدای وسایل نقلیه و به خصوص موتورسیكلت ها می پردازند و اگر این صدا از حد تعیین شده بیشتر بود، قبض جریمه برای رانندگان صادر می شود. كریس گریلینگ وزیر حمل و نقل انگلیس در این مورد گفته است: آلودگی صوتی زندگی مردم در سراسر انگلیس را به شدت گرفتار مشكل كرده و بر روی سلامت آنها هم تاثیر منفی دارد. از همین رو من خواهان برخورد با رانندگان وسایل نقلیه پرسروصدا شدم. علاوه بر كنترل پلیس، برخی ابزار آنلاین هم برای ثبت گزارش های مردمی در مورد وسایل نقلیه پرسروصدا در نظر گرفته شده است. بر مبنای قوانین انگلیس وسایل نقلیه در این كشور نباید بیشتر از ۷۴ دسی بل سروصدا تولید كنند.

1398/03/22
15:26:10
2.5 / 5
1168
تگهای خبر: آزمایش , ابزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
ناشناس:
بعید میدانم مردم ایران افراد نرمالی باشند که نسبت به صدای وحشتناک موتورهای افراد دیوانه بی تفاوتند مگر اینکه روحیه خشونتگرائی انها عامل تحمل و پذیرش این ناهنجاریها باشد. کسی منع فروش مبدلهایی که صدای اگزوز اتومبیها را تشدید میکند و جریمه این خودروها را پیگیری نمیکند. حجاب زنان راننده در اولویت است که ربطی به کار پلیس ندارد.
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک