URLمأموریت جدید موشك شیطان مشخص شد

مأموریت جدید موشك شیطان مشخص شد

به گزارش كوتاه كننده لینك روسیه تصمیم دارد موشك R-36 كه غربی ها به آن لقب موشك ˮشیطانˮ داده اند را تغییر كاربری داده و برای حمل محموله های فضایی و قراردادن ماهواره ها در مدار به كار گیرد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از فسیو او كاسموس؛ این مطلب توسط دیمیتری راگوزین رئیس سازمان فضایی روسیه (روسكاسموس)، طی دیدار و سخنرانی وی در دانشگاه دولتی مسكو اعلام گردید.
دیمیتری راگوزین رئیس سازمان فضایی روسیه در دانشگاه دولتی مسكو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روسیه تصمیم دارد همزمان با پیشبرد و تجهیز نیروهای هسته ای استراتژیك روسیه، بخشی از موشك های سنگین را همچون موشك آر -۳۶ كه آمریكایی ها آنرا موشك "شیطان" می نامند، آزاد كند. این تغییرات را البته ما محتاطانه انجام می دهیم.
وی در مورد تغییر كاربری موشك آر -۳۶ اظهار داشت: روسیه در نظر دارد از راه برنامه های تبدیلی و بارگیری اهداف موشك را تغییر داده تا بتواند از آن در زمینه حمل محموله های مداری بهره ببرد.


موشك آر -۳۶ از خانواده موشك های بالستیك بین قاره ای(ICBMs) نوع "تسیكلون" است كه در زمان شوروی سابق و طول جنگ سرد طراحی و ساخته شد. این موشك توسط تحلیلگران آمریكایی به علت توانایی شتاب سریع، وزن بسیار سنگین و تعداد بسیار زیاد محموله های تخریبی مورد توجه قرار گرفت.
در برخی از نسخه های آن ۱۰ كلاهك و ۴۰ ابزار تخریبی خاص به كار رفته اند اما كارشناسان می گویند وزن پرتاب موشك به لحاظ نظری، قادر به حمل كلاهك و ابزارهای تخریبی بیشتر است. موشك های فعلی آمریكا مانند مینوتمن -۳ حداكثر می توانند تا سه كلاهك را حمل كنند.
كارشناسان نظامی می گویند روسیه می خواهد موشك آر. اس -۳۸ اسمارت را جایگزین R-36 كند كه موشكی هوشمند با توانایی های دقیق تر است.1398/03/12
15:59:10
5.0 / 5
1276
تگهای خبر: ابزار , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک