URLعضو هیأت علمی دانشگاه:

دانشگاه صنعتی امیركبیر قطب آب می شود

دانشگاه صنعتی امیركبیر قطب آب می شود

به گزارش كوتاه كننده لینك عضو هیأت علمی دانشگاهامیركبیر اظهار داشت: این دانشگاه با همكاری دانشگاه خواجه نصیر تبدیل به قطب آب در بین دانشگاه های كشور شده تا از این طریق فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ها را هماهنگ كند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، دكتر رضا مكنون در مراسم تقدیر از اساتید دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته از جانب دكتر معتمدی، دانشگاه صنعتی امیركبیر بعنوان قطب «آب» در بین دانشگاه های كشور انتخاب شده است.
وی اضافه كرد: بر این اساس دانشگاه صنعتی امیركبیر باید برای ۱۰ سال آینده در زمینه آب برنامه ریزی داشته باشد.
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به بروز سیل در كشور تصریح كرد: بعد از بروز این حادثه در بعضی از شهرها و روستاهای كشور دولت به دانشگاه ها اعتماد كرد و بررسی مبحث را به دانشگاه ها واگذار كرد.
وی عنوان كرد: باید بستری فراهم گردد كه نتایج فعالیت های علمی و تحقیقاتی دانشگاه ها در مورد سیل و سیلاب به صورت كامل اعلام گردد تا از نتایج این بررسی ها به نحو احسن استفاده گردد.
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: با عنایت به اینكه نقش دانشگاه ها در حل مسائل و مشكلات جامعه و كشور بسیار پررنگ است ازاین رو باید زمینه ای فراهم گردد كه دانشگاه ها در مسائل اجرایی كشور بیشتر وارد شوند.
مكنون اظهار داشت: كشور آلمان بیشترین هزینه را برای بخش دانشگاهی بعد از جنگ جهانی اختصاص داد و نتایج آنرا هم دید.
وی افزود: مبحث یكپارچه نگری در بررسی مسائل بسیار مهم می باشد و در مورد بررسی سیل هم این مورد باید مورد توجه قرار گیرد.
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: در مورد مبحث سیل باید مسائل مختلف مورد توجه قرار گیرد به صورت مثال دره رودها باید كاركرد خویش را داشته باشند نه اینكه گرفتار دستكاری حساب نشده انسانی شوند.
مكنون تصریح كرد: همینطور در مسئله سیل باید به این مورد توجه گردد كه در حریم رودخانه ها نباید ساخت و ساز صورت گیرد. دولت اگر به دانشگاه ها میدان دهد این مراكز می توانند در جهت رفع نیازهای كشور و جامعه فعالیت های مؤثری داشته باشند.

1398/02/23
15:42:48
5.0 / 5
1324
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک