URLبرای نخستین بار در جهان؛

قایقی با كنترل از طریق دور از دریا عبور كرد

قایقی با كنترل از طریق دور از دریا عبور كرد

كوتاه كننده لینك: برای اولین بار در جهان یك قایق باری كه از طریق دور كنترل می شد محموله ای ۵ كیلوگرمی را از انگلیس به بلژیك برد. این كشتی مجهز به فناوری های مختلف همچون دوربین و رادار است.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دیلی میل، برای اولین بار یك قایق باری كه از طریق دور كنترل می شود، محموله ای از صدف را از انگلیس به سمت بلژیك حمل كرد.این محموله در یك قایق ۱۲ متری به نامSea-Kit به سمت اورستند در بلژیك حمل شد و جالب آنكه هیچ خدمه ای روی قایق حضور نداشت.
این قایق به صورت موفقیت آمیز محموله ای ۵ كیلوگرمی خویش را به بلژیك رساند و در راه بازگشت هم محموله ای را به انگلیس حمل كرد.این در حالی است كه گجت های مختلفی اطلاعات مربوط به این قایق را به اتاق كنترلی در اسكس (واقع در انگلیس) ارسال می كردند. در این اتاق دو كارمند مأموریت ۲۲ ساعت را رصد كردند.
این قایق انگلیسی مجهز به دوربین، رادار، میكروفون و تصویربرداری گرمایی است. علاوه بر این موارد یك سیستم بك آپ خودكار در قایق وجود دارد تا امنیت آنرا تأمین كند.به گفته بن سیمسون مدیر شركت SEA-KIT International Ltd (تولید كننده قایق)، ماه ها برای این سفر برنامه ریزی شده بود. وی در این باره می گوید: این قایق پتانسیل های زیادی دارد و می توان قابلیت آنرا برای فعالیت های مختلف از حمل و نقل گرفته تا تحقیقات هیدروگرافی، مأموریت های زیست محیطی یا امنیتی به كار گرفت.كشتی مذكور می تواند با سرعت ۴ گره (۴.۶ مایل بر ساعت) و با ظرفیت ۲.۵ تن بار حركت نماید. همینطور كشتی مجهز به موتورهای هیبریدی (برقی- دیزلی) است.كنترل كنندگان قایق از طریق دور از سیستمی به نام Global Situation Awareness استفاده كردند كه اطلاعات مربوط به موقعیت مكانی را از جی پی اس و رادارها دریافت می كند.به گفته سازندگان این كشتی در صورت بروز مشكل در سیستم كنترل از طریق دور، خصوصیت های خودكار كشتی فعال می شوند و از برخورد آن با كشتی های دیگر هم جلوگیری می شود.

1398/02/22
14:05:23
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک