URLساخت موفقیت آمیز سپر حرارتی مریخ نورد ناسا

ساخت موفقیت آمیز سپر حرارتی مریخ نورد ناسا

به گزارش كوتاه كننده لینك سپر حرارتی مریخ نورد ناسا سرانجام یكی از مهمترین مراحل آزمایشی خویش را با موفقیت پشت سر گذاشت تا برای نصب نهایی آماده شود.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، این سپر در جریان آزمایش ها، در مقابل گرمای زیادی كه مشابه با شرایط موجود در جو سیاره مریخ بوده، به خوبی مقاومت كرده است. تولید این سپر حرارتی با همكاری شركت لاكهید مارتین صورت گرفته است. سپر مورد اشاره با قطر ۴.۵ متر یكی از بزرگترین سپرهای حرارتی است كه تاكنون توسط بشر جهت استفاده در اكتشافات فضایی تولید شده است.
زمانی كه فضاپیمای مریخ نورد در ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۱ به سطح سیاره سرخ رنگ برسد، یكی از خطرناك ترین اجزای مأموریت آن برخورد با جو كره مریخ با سرعت بالاست كه حرارت بسیار زیادی را بوجود می آورد. از همین رو این فضاپیما باید با استفاده از یك سپر حرارتی بسیار مقاوم پوشانده شود. بر مبنای برآوردها فضاپیمای مارس ۲۰۲۰ با سرعت ۱۹۳۰۰ كیلومتر در ساعت وارد جو كره مریخ خواهد شد و به تدریج سرعت خویش را می كاهد تا آماده فرود بر روی سطح این سیاره شود. این دهمین بار است كه لاكهید مارتین برای انجام مأموریت های فضایی ناسا دست به ساخت سپرهای محافظ حرارتی می زند. آخرین آزمایش این سپر محافظ در تاریخ ۲۵ آوریل انجام شد.

1398/02/15
19:07:57
5.0 / 5
1416
تگهای خبر: آزمایش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک