URLایلان ماسك:

فناوری خودران تسلا بزودی دست اندازها را رد می كند

فناوری خودران تسلا بزودی دست اندازها را رد می كند

به گزارش كوتاه كننده لینك ایلان ماسك رئیس كارخانه خودروسازی تسلا می گوید، سیستم خودران خودروهای برقی تسلا بزودی و در به روزرسانی بعدی قادر به شناسایی چاله ها و دست اندازها و رد كردن آنها خواهد بود.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، تسلا بار دیگر نرم افزار "اتوپایلوت"(Autopilot) خویش را به روز می كند و همچنان به پیشرفت های شگرف ادامه می دهد. حالا تسلا می گوید در حال كار كردن بر روی شناسایی و رد كردن چاله ها و دست اندازها بدون دخالت راننده است.
جدیدترین به روزرسانی این سیستم این امكان را برای خودروهای برقی تسلا فراهم می آورد كه به صورت مستمر و یكنواخت در شرایط مختلف جاده و دخالت بسیار كم از سوی راننده برانند. هم اكنون سیستم اتوپایلوت تسلا می تواند سرعت خودرو را با در نظر گرفتن ایمنی مطلوب تنظیم كند و هدایت فرمان را بر عهده بگیرد.
هنوز هم رانندگان باید كاملاً هوشیار باشند و در حین رانندگی كاملاً حواس شان به مسیر باشد. با این وجود اگر شما در حال رانندگی در یك مسیر با تعداد زیادی چاله هستید، سیستم اتوپایلوت می تواند از عهده رد كردن آنها برآید.
اجتناب از چاله ها و دست اندازها در جاده ها برای عدم استهلاك لاستیك خودرو و همینطور اجتناب از هرگونه تصادف یا از دست دادن كنترل خودرو ضروری می باشد.
اوایل ماه جاری میلادی یك كاربر تسلا با شادمانی در توئیتر اعلام نمود كه از آخرین به روزرسانی تسلا راضی است اما سوال كرد كه آیا احتمال دارد كه این سیستم به یك سیستم شناسایی دست اندازها هم مجهز شود؟ همین درخواست یك ایده خوب برای تسلا شد و الان ماسك اعلام نموده است كه این خصوصیت بزودی در دسترس كاربران قرار خواهد گرفت.
رانندگان آمریكایی همین هفته این به روزرسانی را دریافت خواهند كرد.
این به روزرسانی سپس توانایی صدا زدن خودرو از جای پارك به سمت رانندگان تسلا را هم در اختیار قرار می دهد. البته این خصوصیت هنوز نمی تواند خودرو را به صورت خودكار پارك كند.
ضمن اینكه این خصوصیت هنوز با بعضی از محدودیت ها همراه می باشد. مثلاً شما باید فاصله معینی با خودرو داشته باشید و آنرا تحت شرایط خاصی پارك كرده باشید تا بتوانید آنرا فرابخوانید. مهم می باشد كه توجه داشته باشیم كه به رغم تبلیغات، خودروهای تسلا هنوز كاملاً خودران نیستند.
سیستم اتوپایلوت را می توان بعنوان یك سیستم سطح ۲ توصیف كرد و به مفهوم خودران بودن جزئی است. یك وسیله نقلیه سطح ۲ می تواند به صورت پیشرفته به راننده كمك نماید و كارهایی مانند كروز انطباقی (سرعت بخشیدن یا كند كردن حركت)، حفظ فاصله ایمن با خودروی جلویی و در اختیار گرفتن فرمان را در شرایط خاص انجام دهد. لازم است كه رانندگان خودروهای سطح ۲ به صورت كامل پشت فرمان هوشیار باشند.
همه این به روزرسانی ها از جانب تسلا نشان داده است كه این خودروساز پیوسته در حال حركت به سمت هدف خود یعنی توسعه یك سیستم رانندگی مستقل مبتنی بر دید است. اجتناب از دست اندازها به علت طیف گسترده ای كه دارند یك آزمون بزرگ برای چنین سیستمی است.1398/01/20
15:19:41
5.0 / 5
1317
تگهای خبر: سیستم , فناوری , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک